этот материал доступен на русском

"Укрспирт" назвав умови для відновлення поставок спирту, припинених з 1 липня

10:54, 11 липня 2019
Агро
164 0
Ілюстрація REUTERS

Державне підприємство "Укрспирт" просить Міністерство фінансів України надати роз'яснення для відновлення поставок спирту виробникам алкогольної продукції, припинених з 1 липня.

Читайте також"Укрспирт" отримав дозвіл на гуртову торгівлю та експорт всіх видів етилового спирту

Про це повідомив начальник управління юридичного супроводу держпідприємства Олег Дмитренко на прес-конференції в Києві.

"Міністерству фінансів було дано доручення надати роз'яснення щодо можливості реалізації спирту із застосуванням заходів контролю з допомогою наявних коштів, які були встановлені до 1 липня цього року, а також роз'яснити працівникам ДФС на місцях, які документи необхідно оформляти при вивезенні спирту з акцизного складу та ввезенні на склад лікеро-горілчаних підприємств", - сказав Дмитренко.

За його словами, "Укрспирт" отримав роз'яснення щодо вимог до лічильників на відвантаження спирту після прийняття Кабміном постанови від 19 червня про врегулювання порядку ведення реєстрів витратомірів.

"Стало очевидно, що особливих вимог для лічильників на спирт немає. Тоді ми й почали терміново закуповувати стандартні лічильники, які відповідають вимогам Податкового кодексу. У середньому лічильник коштує 200-400 тис. грн", - додав Дмитренко.

Він підкреслив, що в планах підприємства до 1 серпня встановити лічильники на 16 виробничих майданчиках, а до 1 жовтня – обладнати лічильниками всі 40 виробничих майданчиків.

У зв'язку зі сформованою ситуацією "Укрспирт" просить Мінфін визначити період, який дозволить використовувати діючу до 1 липня систему обліку та оформлення вивезення спирту, що дасть можливість відновити його відвантаження.

З проханням врегулювати ситуацію з відвантаження спирту ДП "Укрспирт" представники лікеро-горілчаних підприємств, Федерація роботодавців України та асоціація "Укргорілка" також звернулися до президента України та прем'єр-міністра. Учасники ринку також просять скасувати монополію "Укрспирту" на виробництво, продаж та імпорт етилового спирту.

Як повідомляв УНІАН, на початку липня "Укрспирт" заявив про складнощі з відвантаженням етилового спирту через нові положення Податкового кодексу України.

Державне підприємство «Укрспирт» було створено на базі однойменного концерну у 2010 році. Кабінет міністрів України послідовно виступає за приватизацію «Укрспирту», керуючись рекомендаціями Міжнародного валютного фонду. Кабмін подав ініціативу про виключення держкомпанії зі списку заборонених до приватизації компаній у травні 2016 року, але Верховна Рада поки не прийняла рішення з цього питання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter