В Україні запрацює ринок землі / фото УНІАН

Президент Володимир Зеленський вважає, що на першому етапі запуску ринку землі в Україні право на купівлю ділянок повинні мати виключно українці, але через кілька років ринок можна буде відкрити і для іноземних компаній.

Читайте такожПрезидент призначив свого уповноваженого із земельних питань

Про це президент сказав під час прес-марафону.

"Якийсь час ми повинні продавати землі лише українцям. Другий період, коли наші вже купили, коли у нас вже є кредитна ставка та пільги, тоді ми вже зможемо відкрити ринок іншим - іноземним компаніям, які стовідсотково працюватимуть на цій землі, і наші українці там працюватимуть. Але це вже через кілька років", - сказав він.

При цьому президент зазначив, що є проблеми з тими іноземцями, хто вже веде аграрний бізнес на території України.

"Ми не продаємо іноземцям, в жодному разі ... Залишилося лише одне з приводу іноземців - це як встановити комерційні відносини з тими, хто зараз, або вже років п'ять чи десять років, працюють на нашій землі", - сказав він.

Президент додав, що ці питання будуть врегульовані в новій редакції закону.

Також Зеленський зазначив, що до 1 грудня мораторій на землю буде скасовано.

"Чи встигнемо. До 1 грудня ми повинні встигнути", - підкреслив він.

Як повідомляв УНІАН, Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до 1 жовтня розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, а Верховній Раді - скасувати земельний мораторій до 1 грудня 2019 року.

25 вересня Кабмін подав до Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук раніше заявляв, що Кабінет міністрів планує відкрити ринок землі з 1 жовтня 2020 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram