В Україні має з'явитись ринок землі / фото УНІАН

Референдум про продаж землі іноземцям в Україні відбудеться тоді, коли українці побачать ринок землі на практиці і зможуть зробити власні висновки.

Про це на прес-конференції повідомила заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

Читайте такожБ'ють рекорди: українські аграрії намолотили 73 мільйони тонн зерна

«Референдум відбудеться не між першим і другим читанням, і навіть не одразу після ухвалення закону - через два-три роки. Люди побачать, як це (ринок землі - УНІАН) працює на практиці, і зможуть зробити висновок, чи готові вони пускати іноземні компанії й іноземних громадян», - сказала вона.

Вона також додала, що є два підходи до внесення поправок про участь іноземців у ринку українських сільгоспземель при підготовці законопроекту до другого читання.

«Перший - там залишаються всі положення про іноземців, а в заключних положеннях ми пишемо, що вони набувають чинності після всеукраїнського референдуму. Другий - вони виключаються», - сказала вона.

Як повідомляв УНІАН, 13 листопада Верховна Рада схвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обороту земель сільськогосподарського призначення», який вводить ринок землі в Україні з 1 жовтня 2020 року.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що громадяни інших держав й іноземні компанії отримають право купувати українську землю, лише якщо на це дасть згоду український народ на референдумі.