Ілюстрація REUTERS

Дощі, які прийшли в Україну на початку травня, покращать ситуацію з майбутнім урожаєм після посушливої весни й практично безсніжної зими.

Читайте такожПосівна на карантині: що народити українська земля в цьому році

Про це повідомила УНІАН начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

Відео дня

"Для більшості культур дощі підуть на користь – опади хоч і запізнілі, але випадуть не занадто пізно. Ситуація з посівами й сходами однозначно покращиться там, де їх випала достатня кількість (в центрі й на заході країни - УНІАН). Але на півдні їх не було: в Одеській, Херсонській, більшій частині Миколаївської та Запорізької областей посуха нікуди не поділася, ситуація досить складна", - сказала експерт.

Адаменко зазначила, що хоча дощі позитивно вплинуть на ріст плодових дерев – черешні, абрикоса, це не зможе повернути урожай, який загинув під час заморозків у кінці березня - початку квітня.

За словами експерта, велика ймовірність того, що посухи останніх років будуть повторюватися в Україні протягом наступного десятиліття.

"Зараз формується прообраз майбутнього клімату. Погода майбутнього десятиліття буде нагадувати посухи останніх років. Такі зими, тобто їх відсутність, будуть спостерігатися все частіше. Але це не означає, що потрібно садити тільки теплолюбні культури, а відмовлятися від озимої пшениці Україні точно поки не варто", – сказала Адаменко.

За прогнозами Укргідрометцентру, найближчими днями в більшості регіонів України очікуються дощі та грози. Зокрема, в Києві, на півночі й в центрі України пройдуть грози, а температура повітря вдень досягне 17-19 градусів тепла.

У посушливих південних регіонах (Одеса, Миколаїв і Херсон) пройдуть грози, температура вдень підніметься до плюс 20 градусів.

У східних областях також очікуються грози з температурою повітря до 22 градусів.

На заході України пройдуть невеликі дощі, температура в більшості західних областей підніметься до 17-18 градусів.

Як повідомляв УНІАН, Міністерство розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства України знизило прогноз урожаю зернових і зернобобових в країні у 2020 році до 60 млн тонн з 65-70 млн тонн, пояснивши це дефіцитом вологи внаслідок посушливої зими, а також економічними факторами внаслідок коронакризи.

За даними аналітичного агентства "АПК-Інформ", більшість посівів озимих культур (майже 90%) під урожай 2020 року після зими знаходилися в хорошому стані, при цьому загинуло близько 2% посівів.