этот материал доступен на русском

У Стокгольмі завершилися апеляційні слухання за контрактом на поставки газу між "Нафтогазом" і "Газпромом"

23:26, 18 жовтня 2019
Енергетика
1340 0
У 2018 році російський монополіст «Газпром» програв судову тяжбу з «Нафтогазом» / фото eer.ru

У Стокгольмі завершилися апеляційні слухання щодо рішення арбітражу за контрактом на поставки газу між російським "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України", згідно з яким було скасовано положення контракту «бери або плати».

Про це повідомив у Facebook виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Нарешті відлітаю зі Стокгольма. Провів тут 10 днів. Слухання щодо оскарження «Газпромом» рішення арбітражу», - написав він.

За словами Вітренка, «Газпром» оскаржує не одне, а всі три рішення арбітражу. Якщо слухання за першою скаргою тривали більше тижня, то слухання за третьою скаргою триватимуть більше місяця.

«Ще у нас періодично слухання у справах про примусове виконання рішення арбітражу в Великобританії, Нідерландах та інших юрисдикціях. І в рамках нового арбітражу будуть слухання, які триватимуть два тижні», - пояснив він.

Вітренко зазначив, що ціна питання кожного позову - мільярди або десятки мільярдів доларів. Тому до процесу залучено великі команди юристів та експертів.

Читайте такожГаз для України може бути на 20% дешевшим, якщо «Газпром» припинить зловживати монополією - «Нафтогаз»

«Зрозуміло, що ці зусилля не марні. Ми вже заощадили понад 2 мільярди доларів за рахунок перегляду ціни на отриманий від «Газпрому» газ. І не зобов'язані більше платити близько 80 млрд дол. за «бери або плати», - зазначив топ-менеджер "Нафтогазу".

Як повідомляв УНІАН, 9 жовтня в Стокгольмі почалися слухання апеляційної скарги «Газпрому» на рішення арбітражу скасувати положення контракту «бери або плати», що звільняє Україну від зобов'язання платити «Газпрому» 80 млрд доларів.

Наприкінці лютого 2018 року російський монополіст «Газпром» програв судову тяжбу з «Нафтогазом» у Стокгольмському арбітражі щодо транзитного контракту, за рішенням якого російська компанія має виплатити українській стороні 4,6 млрд дол.

З урахуванням рішення арбітражу за контрактом на поставки газу остаточна сума розрахунків між компаніями становить 2,6 млрд дол. на користь «Нафтогазу».

На тлі програшу «Газпром» заявив про намір розірвати контракт на поставку і транзит газу з Україною в судовому порядку. У березні 2018 року «Газпром» офіційно повідомив «Нафтогаз» про те, що він відмовляється виконувати рішення арбітражу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter