Кабмін ввів ліцензування експорту дефіцитного антрациту

13:44, 18 травня 2017
Енергетика
215 0

Постанову прийнято з метою забезпечення рівноваги на внутрішньому ринку, запобігання неконтрольованому вивезеню антрацитового вугілля і забезпечення антрацитом українських енергогенеруючих підприємств у повному обсязі.

Ілюстрація REUTERS

Кабінет міністрів України прийняв рішення про ліцензування експорту з України дефіцитного кам'яного вугілля марки антрацит.

Читайте такожГройсман розповів про чотири масштабні проекти, які дозволять замістити дефіцитне вугілля

Згідно з повідомленням прес-служби Міністерства економічного розвитку і торгівлі, проект постанови був розроблений в рамках виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 лютого 2017 року.

Згідно з повідомленням, постанову Кабінету міністрів України прийнято з метою забезпечення рівноваги на внутрішньому ринку, запобігання неконтрольованому вивезеню антрацитового вугілля і забезпечення антрацитом українських енергогенеруючих підприємств у повному обсязі.

Зазначається, що ліцензії видаватимуться Мінекономрозвитку за погодженням з Міненерговугілля. «Узгодження здійснюватиметься без залучення підприємства в порядку міжвідомчого обміну інформацією», - сказано в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, 16 лютого Рада національної безпеки і оборони доручила Кабінету міністрів вжити вичерпних заходів щодо нейтралізації загроз енергетичній безпеці України. Зокрема, уряду було доручено вжити заходів щодо диверсифікації джерел поставок вугілля в Україну і створення резерву енергетичного вугілля; забезпечити тимчасово, до повного подолання кризових явищ в енергетиці, припинення експорту з України вугілля кам'яної марки антрацит.

Україна через бойові дії на сході країни відчуває значний дефіцит вугілля, в першу чергу енергетичного (антрациту), видобуток якого сконцентрований у Донецькій і Луганській областях, районах, підконтрольних бойовикам. Дефіцит вугілля позначається на роботі електростанцій, які змушені знижувати виробничі потужності. Для стабільної роботи енергосистеми раніше дефіцитний антрацит імпортувався з ПАР і завозився з непідконтрольної території Україні. Особливо гостро постало питання поставок вугілля тепловій генерації після початку блокади поставок вугільної продукції із зони АТО наприкінці січня 2017 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter