Фото ua.depositphotos.com

Внаслідок руйнувань в енергетиці, які Росія спричинила масованими атаками енергооб’єктів, виникла необхідність підвищити тариф на електроенергію для населення. 

Про це у своїй колонці написав політолог та директор "Інституту світової політики" Євген Магда. 

"На жаль, ми опинилися в ситуації, коли підвищення тарифів на електроенергію разом зі скасуванням левової частки пільг для споживачів є неминучим. Швидше за все, тариф на електроенергію зросте вже з 1 червня поточного року та становитиме біля 5 грн/кВт-г", - написав він. 

Відео дня

Магда пояснив, що відновлення енергосистеми після масованих атак потребує ресурсів та грошей, і зовнішньої допомоги та наявних зараз коштів – не вистачає. 

"Ситуація в енергетиці критична, відповідно, від цілодобових обмежень нас рятує хіба що сонячна погода та потепління. Проте готуватися провести літо без кондиціонера потрібно вже сьогодні. Будемо відверті: відключення світла – це надовго. Відновлення енергосистеми потребує часу та ресурсів. На жаль, зовнішньої допомоги, кредитів, власних наших фінансових можливостей для цього недостатньо", - розповів експерт 

Він також додав, що західні партнери прозоро та публічно вимагають від уряду України проведення реформ. Серед пріоритетних вимог – наведення ладу з тарифами і дотаціями в енергетиці, на які щороку виділяється близько 140 млрд грн.  

Партнери кажуть, що великий обсяг пільг в електроенергетиці несумісний з європейською інтеграцією. 

"Зараз можливостей для легких рішень не залишилося, їх зруйнували зі значною частиною енергетичних потужностей України ракети та дрони рашистів", - підкреслив Магда. 

Раніше заступник міністра енергетики Микола Колісник заявляв, що завдяки торішньому перегляду тарифу на електроенергію для побутових споживачів українська енергосистема отримала 3 ГВт потужностей.