Знайти бензин на АЗС зараз - завдання не з простих / фото УНІАН, Микола тис

Деякі українці в умовах дефіциту палива розробляють шахрайські схеми з його нелегального продажу. У тому числі - через месенджер Телеграм.

З початком паливної кризи багато водіїв дізнаються про наявність палива в спеціальних чатах і групах. Водночас у мережі з'являються оголошення про продаж бензину по 50 гривень за літр за схемою, названою "клад". Про це пише "Телеграф".

Журналісти, зв'язавшись з продавцями, дізналися, що покупець зобов'язаний купити не менше 15 літрів палива за ціною 50 гривень за літр. Він також вказує вулицю, де хоче забрати його. Продавець при цьому обіцяє привезти паливо протягом декількох годин, і не далі 2 км від вказаної адреси закласти "скарб", надіславши опис місця в смс. Схема нагадує механізм роботи наркоторговців, які залишають "закладки".

"Телеграф"

Як пише ЗМІ, настороженість викликала ціна бензину. Купити його по 50 гривень за літр в Києві сьогодні - завдання не з простих.

"Цілком собі посильне мінімальне замовлення, пропоноване "продавцями" - 15 літрів, еквівалентне всього 750 гривням і не відлякує потенційних покупців, заспокоюючи їх підозрілість - сума по сьогоднішньому дню і цінам, невелика. Але головний аргумент на користь шахрайства, в іншому, вони зізнаються, що паливо буде в каністрі. Зауважимо, в останні дні каністри під бензин стали ТОП-оголошенням на сервісі Olx.ua, де за 20-літрову ємність просять мінімум 250 гривень, а подекуди 500-700, 1600 гривень і навіть більше", - йдеться в статті.

"А тепер підведемо арифметику - замовляючи мінімум 15 літрів палива по 50 гривень, ви знаходите їх в ємності, вартість якої становить мінімум 250 гривень, а насправді швидше за все ще більше. Тобто за 15 літрів палива продавці отримують по суті всього 500 гривень", - пишуть журналісти.

Примітно, що самі продавці визнають нелегальність своєї "діяльності".

"Паливо (продаємо - ред.) тільки кладом зараз це вважається мародерством", - відповів один з них у листуванні журналісту.

"Телеграф"

Дефіцит палива в Україні

Як повідомляв УНІАН, в Україні в останній тиждень квітня виник дефіцит палива на АЗС. З метою вирішити питання його дефіциту 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин і дизельне паливо на 40-43%.

Найбільші мережі АЗС ввели обмеження на відпуск палива в розмірі 10-15 літрів для власників карт лояльності цих мереж, інші споживачі могли заправляти автомобіль не більше ніж на 5-10 літрів.

Станом на 16 травня в мережах АЗС середня ціна на бензин А-95 становила 40,12 грн/л, дизпаливо - 43,25 грн/л.

17 травня уряд призупинив цінове регулювання на паливному ринку. За оцінками Кабміну, після цього рішення очікувані граничні ціни на дизельне паливо будуть не вище 58 грн за літр, а ціни на бензин - не вище 52 грн за літр.