этот материал доступен на русском

НБУ подав до Вищої ради правосуддя скарги на суддів, які ухвалювали рішення щодо «ПриватБанку»

12:09, 13 червня 2019
Фінанси
276 0
Ілюстрація REUTERS

Національний банк України подав до Вищої ради правосуддя дисциплінарні скарги на трьох суддів Окружного адміністративного суду Києва і суддю Печерського районного суду Києва, які приймали рішення щодо скасування націоналізації «ПриватБанку» та особистої поруки колишнього власника фінустанови Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування.

Читайте такожВерховний суд ухвалив рішення на користь «ПриватБанку» за позовом колішніх власників

Як повідомляється на сайті НБУ, регулятор вбачає в діях суддів безпідставне затягування або невжиття заходів щодо розгляду справи у встановлений термін, порушення принципів рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, порушення правил юрисдикції.

«Враховуючи зазначені обставини, Національний банк просить Вищу раду правосуддя залучити зазначених суддів до дисциплінарної відповідальності», - йдеться в повідомленні.

Довідка УНІАН. Кабінет міністрів прийняв рішення націоналізувати «ПриватБанк» в грудні 2016 року, керуючись рекомендаціями Ради нацбезпеки і оборони. До націоналізації ключовими акціонерами банку були бізнесмен Ігор Коломойський і його партнер Геннадій Боголюбов.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення про націоналізацію «ПриватБанку», а також рішення НБУ про перелік пов'язаних осіб фінустанови, що стало основою для конвертації зобов'язань перед ними в акції.

20 квітня Печерський районний суд Києва прийняв рішення про розірвання договору поруки Коломойського за кредитами рефінансування «ПриватБанку», отриманими до його націоналізації.

Згодом «ПриватБанк», Кабінет міністрів і Національний банк оскаржили ці рішення в апеляційному порядку.

Міжнародні партнери України, включаючи Міжнародний валютний фонд, Представництво Євросоюзу, Європейський банк реконструкції і розвитку, Світовий банк і посольство США, виступили із заявами про підтримку націоналізації «ПриватБанку».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter