этот материал доступен на русском

Розкриття реальної вартості послуг банків відклали до червня - НБУ

10:08, 13 лютого 2020
Фінанси
547 0
НБУ вирішив відстрочити розкриття банками вартості послуг / фото УНІАН

Національний банк України переніс термін виконання банками нових вимог з розкриття інформації про реальну вартість послуг на сайтах і в рекламі з 2 березня до 2 червня.

Читайте такожБанки зобов'язали розкривати вартість споживчого кредиту - НБУ

Як повідомляється на сайті НБУ, регулятор прийняв таке рішення з урахуванням пропозицій учасників ринку та банків.

За інформацією НБУ, в лютому-травні регулятор разом з банками проведуть спільну роботу та відпрацюють вимоги, щоб з червня споживачі могли легко отримувати від банків вичерпну, прозору і зрозумілу інформацію про банківські послуги.

У НБУ нагадали, що на сайтах і в рекламі банків має з'явитися достовірна, правдива, актуальна й вичерпна за обсягом інформація про послуги, їх повної вартості для споживача, умови отримання і ризики.

При цьому з 2 червня управління захисту споживачів фінансових послуг НБУ почне здійснювати щоденний моніторинг веб-сайтів та реклами банків і контролювати дотримання вимог до розкриття інформації.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк України за 2019 рік отримав майже 17 тисяч звернень громадян, що на 25% більше показника роком раніше. При цьому 67% звернень містили ознаки порушень прав споживачів.

З 20 січня Національний банк отримав повноваження по захисту прав споживачів фінансових послуг у зв'язку з набуттям чинності відповідного закону.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter