Ажіотаж на валютному ринку спадає / фото УНІАН

Національному банку України в середу, 25 березня, другий день поспіль не довелося проводити інтервенції з продажу валюти на міжбанківському валютному ринку для згладжування надмірних курсових коливань, тоді як раніше регулятор продавав по 50-300 млн дол. щодня протягом двох тижнів.

Читайте такожДо України з-за кордону привезли готівкові долари: банкам передали 130 мільйонів

Про це сказано на сторінці регулятора в соцмережі Facebook.

"Другий день поспіль Національний банк не проводить інтервенцій з продажу валюти. Міжбанківський ринок балансується без нашої участі - на рівнях близьких до 28 грн за долар США", - сказано в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, на українському валютному ринку два тижні спостерігався підвищений попит на валюту, викликаний погіршенням настроїв учасників ринку через поширення в світі коронавірусу, проте вже під кінець минулого тижня ажіотаж на валютному ринку почав падати, оскільки українці продали валюти більше, ніж купили.

У НБУ заявили, що не запроваджуватимуть обмеження на валютному ринку України та продовжать згладжувати надмірні коливання за допомогою продажу валюти з резервів.

Позаминулого тижня регулятор витратив на підтримку гривні 981,6 млн дол., а минулого - понад 1 млрд дол, проте 24 березня НБУ вперше за два тижні не проводив інтервенцій з продажу валюти для згладжування коливань.

За інформацією НБУ, поточний обсяг резервів перевищує 24 млрд дол.

У 2019 році Нацбанк поповнив резерви за допомогою купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку на 7,9 млрд дол.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram