этот материал доступен на русском

Bloomberg: Гривня змогла витримати удар коронавірусу

14:09, 29 травня 2020
Фінанси
872 0
Гривня не обвалилася через COVID-19, так як під впливом криз в минулому / фото УНІАН

Українці звикли, що кризи зазвичай обвалюють їхню національну валюту. Але в часи, коли пандемія коронавірусу завдає удар по економіці, гривня ослабла менше, ніж у попередні періоди турбулентності.

І це, як пише Bloomberg, створює простір для ще більшого скорочення процентної ставки. Глобальна фінансова криза 2008 року, повалення проросійського режиму в Україні й подальші події після цього спричинили різку девальвацію національної валюти. Національний банк захищав гривню, продаючи валютні резерви і піднімаючи вартість позик. В 2015 році цей показник зріс аж до 30%.

Читайте такожПовертаємо борги: Мінфін погасив єврооблігації на $1 мільярд

Цього ж разу становище української валюти значно краще. Тож Нацбанк може продовжити скорочувати процентну ставку, що повинно допомогти економіці після зняття карантину. Показник може бути опущений нижче запланованих 7% до кінця року. Про це виданню сказав заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Bloomberg зауважує, що в 2019 році гривня була валютою з найкращими результатами у співвідношенні до долара США. Інвестори багато вкладали в урядові локальні бонди з високою дохідністю. Однак, вихід для них виявився складнішим. Тому що про вторинний ринок немає й мови. Покупці, які не пролонгували свої активи, повинні зберігати їх до закінчення терміну дії. Це захищає гривну від негативного тиску.

Ще одним фактором підтримки української валюти стане позика від МВФ в розмірі 5 мільярдів доларів, яка чекає схвалення керівництва фонду. Київ розраховує, що зможе отримати 1,9 мільярдів доларів впродовж наступного місяця, супутньо заспокоюючи інвесторів. Все це допомогло Україні скорочувати вартість позик сім разів поспіль в квітні. Подальше зменшення вірогідне через падіння глобальних цін на енергоносії, яке допомагає стримувати зростання споживацьких цін нижче офіційного прогнозу.

Читайте такожКабмін знайшов спосіб "розігріти" економіку України

Скорочення процентної ставки буде хорошою новиною для економіки, яка за підсумками року може скоротитися на 7%. І це найбільше з 2009 року. Нацбанк, однак, не панікує і не вдається до кількісного пом'якшення, як багато інших країн, що розвиваються.

"Інфляція лишається невисокою. Ситуація щодо економічної й фінансової стабільністі має непоганий вигляд", - сказав Сологуб.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter