Колишній глава митниці Ігор Муратов

Екс-Голова Держмитслужби Ігор Муратов розповів про те, що стало причиною його звільнення та хто зараз монополізував контрабанду в Україні. Зокрема розповів про схеми на Одеській митниці, яку наразі очолює Ігор Резнік.

В інтерв’ю виданню «Ділова столиця» екс-очільник митниці Ігор Муратов розповів, як сьогодні влаштована контрабанда на митниці та як тіньові керманичі повертають свій вплив на службу.

Зокрема Муратов розповів про схеми, які знову працюють на митниці: «Схема так званої «товарної контрабанди» лише одна - підміна документів на товар. А вже ступінь нахабства цієї підміни і впливає на збитки бюджету. Наприклад, можна в контейнері взуття змінити вагу на 20% і написати, що не 20 тонн, а 16. Від цього податкове навантаження на цей вантаж зменшиться на 20%. А можна, наприклад, вагу залишити незмінною, а підмінити номенклатуру, назву товару. Веземо 20 тонн телевізорів, а за документами це 20 тонн вживаного одягу. Звідси і втрати бюджету через недоотримання платежів не 20%, а вже 10 000%». 

Читайте такожСтворена мною моніторингова група в інших руках може стати інструментом для формування корупції – екс-глава митниці Муратов

В першу чергу це стосується Одеської митниці, яку очолює Ігорь Резнік  (ЗМІ пов’язують його з одіозним Сеяром Куршутовим). Щодо Резніка екс-очільник митниці розповів, що «якщо провести справжню перевірку на «доброчесність», то йому, думаю, буде складно пройти її. Запитайте, чому він при мені втік в декретну відпустку, перевірте всі його публічні перемоги, про які він пише у Фейсбуці, і запитайте, чому його департамент контрабанди не помічає монополії турецької контрабанди в Одесі. Все стане на свої місця».

За словами Муратова, перед призначенням на цю посаду відбулася зустріч з президентом Зеленськім, на якій він озвучив пропозиції щодо налагодження роботи митниці.

«Перша - це відновлення керованістю системою, зміна керівництва місцевих митниць, певних структурних підрозділів центрального апарату. Це дало б чіткий сигнал усім іншим: недоторканих не буде, ми працюємо по закону, - каже Муратов.  - Що, власне, і було зроблене: спільно з міністром ми провели декілька колегій, змінили керівників половини митниць. Для мене було важливо знати людину і бути впевненим, що ця людина професійна і має “хороше ім’я”, тобто не причетна до якихось скандалі». Муратов зазначає, що все реалізувати він не встиг, «але вектор був вірний і перемоги на цьому шляху були. Бюджет наповнювали, керованість відновили, «мінімізаторів» почали притискати».