Курс долара коливатиметься - експерт / фото УНІАН

Найближчими днями валютний ринок перебуватиме під впливом психологічних факторів через обговорення можливого вторгнення РФ, а також в умовах тиску підвищеного попиту.

За прогнозом старшого фінансового аналітика групи ICU Тараса Котовича, курс до кінця тижня буде коливатися в діапазоні 28-28,5 грн/долар, пише "РБК-Україна".

"При таких рівнях курсу може зрости пропозиція валюти від експортерів аграрної продукції, що сприятиме поступовому збалансуванню валютного ринку в цьому коридорі", - вважає Котович.

За його словами, після негативних новин про можливу агресію Росії в четвер падіння гривні прискорилося і досягло в кінці тижня позначки у 28,03 грн/Долар. Також темпи знецінення гривні сповільнили інтервенції НБУ.

"Якщо не враховувати інтервенції в листопаді минулого року, які були обумовлені випуском єврооблігацій "Укренерго" і розрахунками з виробниками зеленої енергетики, то продаж за минулий тиждень 331 млн доларів є найбільшою інтервенцією з липня 2020 року", - додав аналітик.

Читайте такожВ обмінниках будуть зовсім інші цифри: озвучено курс долара до кінця року

Котович пояснив, що на ринку зараз переважає попит на іноземну валюту. Він формується в основному імпортерами енергетичних ресурсів і нерезидентами.

"А ось пропозиція залишається досить невеликою у порівнянні з попередніми місяцями. Це спричиняє досить великий і постійний перекіс у бік попиту на ринку серед клієнтів банків. Цей надмірний попит клієнтів доводиться задовольняти НБУ і банкам", - резюмував експерт.

Курс НБУ на 18 січня

Національний банк України на вівторок, 18 січня, встановив офіційний курс гривні до долара на рівні 28,12 грн/долар, тобто гривня ослабла на 17 копійок у порівнянні з попереднім показником.

Згідно з даними НБУ, офіційний курс гривні до євро на вівторок встановлений на рівні 32,06 грн/євро, тобто гривня ослабла на 7 копійок в порівнянні з попереднім показником.