Мінімальна ставка на годину для працюючих за договором доручення нині складає – 23,50 злотих (210 грн) / фото ua.depositphotos.com

З 1 липня відбулося друге за рік зростання мінімальних зарплат у Польщі. Це означає, що мінімальні оклади та погодинні ставки для українців в Польщі також зросли на 110 злотих брутто (майже на 1 тис.грн) - до 3 600 злотих брутто (орієнтовно 2783 злотих нетто - приблизно 25,3 тис.грн,) для тих, хто працює за трудовим договором.

Мінімальна ставка на годину для працюючих за договором доручення нині складає – 23,50 злотих брутто (210 грн). У місяць це відповідно - 4700 -5875 злотих залежно від кількості відпрацьованих годин – повідомляють у Міграційній платформі EWL (це орієнтовно 42,6-53,2 тис.грн).

Найбільше вакансій для українців без обов’язку знання польської мови та досвіду наразі пропонують у сфері логістики (це робота з комплектацією та пакуванням посилок на складах одягу та продуктових складах) – такі вакансії є на території всієї країни. Найбільше їх у Нижньосілезькому (з центром у Вроцлаві), Поморському (Ґданськ), Великопольському (Познань) і Мазовецькому (Варшава) воєводствах. У середньому можна заробитивід 5500 до 6800 злотих (49,8 –61,6 тис.грн) залежно від кількості робочих годин.  

Відео дня

Багато роботи на підприємствах харчової і переробної промисловості. Йдеться про пакування яєць, виготовлення сосисок чи виробництво іншої м’ясної продукції. Підприємства, які пропонують таку роботу, знаходяться переважно у Великопольському воєводстві.  Також є вакансії на підприємствах рибної переробки в основному у Поморському регіоні (Ґданськ).  

Ближче до кордону з Німеччиною та Словаччиною українцям пропонують вакансії на підприємствах машинобудівної галузі. Це воєводства з центрами у Вроцлаві та Катовіце.  

Польська економіка стикається з дефіцитом кадрів, тому однією з найзатребуваніших вакансій у Польщі є рекрутер - людини, яка займається пошуком та залученням кадрів.  

За даними Головного статистичного управління Польщі, рівень безробіття у Польщі в травні склав 5,1%. Євростат у квітні фіксував у Польщі нарівні з Чехією найнижчий рівень безробіття в Європі - 2,7%.  

Таким чином, від початку року мінімальна зарплата у Польщі зросла майже на 600 злотих. У цьому році розмір мінімального окладу в Польщі вже збільшували у січні – до 3 490 з 3 010 злотих брутто.  

Підвищення також впливає на надбавки за роботу в нічний час, оплату паркування, допомогу по вагітності та пологах, лікарняні або вихідну допомогу. Оскільки всі ці виплати розраховуються на основі національного мінімуму. 

У 2024 році знову очікується подвійне підвищення мінімальної заробітної плати у Польщі. Спочатку розмір мінімалки зросте у січні до 4242 злотих брутто за трудовим договором (38,5 тис.грн) і 27,70 злотих брутто погодинно (249 грн). А потім – у липні 2024 року до 4300 злотих брутто  (майже 39 тис.грн) і 28,10 злотих брутто погодинно (253 грн). 

Українські біженці в Європі - де працюють

Українські біженці та економічні мігранти усе частіше обирають роботу в Румунії. Починаючи з зими громадяни України стали більше цікавитися вакансіями у Румунії, хоча зарплати в країні нижчі за заробітки в інших країнах Європи.

Влада та роботодавці Литви заохочують українських біженців інтегруватися і працевлаштовуватися в країні. Таким чином мають намір заповнити місця у галузях, де бракує робочих рук.