Ілюстрація REUTERS

В окремих регіонах на оновлення місцевих доріг використали лише 5-10% доведених асигнувань з початку року.

Як повідомила прес-служба Офісу президента, про це йшлося на селекторній нараді щодо будівництва в країні доріг місцевого значення, яку провів президент України Володимир Зеленський.

Учасники наради доповіли главі держави, що в середньому області використали на оновлення місцевих доріг 30% доведених асигнувань з початку року.

Відео дня

Однак в окремих регіонах цей показник не перевищує 5-10%. Представники цих областей пояснили, що найчастіше причиною низького рівня вибірки грошей є неготовність проектно-кошторисної документації на об’єкти ремонтів, запланованих у 2020 році.

Зеленський закликав пришвидшити реалізацію проектів, на які держава вже спрямувала гроші. Також президент закликав кожну область надати програми оновлення всіх місцевих доріг у своїх регіонах. Програми повинні містити чіткий графік та інформацію про кількість коштів, необхідних для реалізації проектів.

Читайте такожЗеленський підписав закон про банки

Крім того, президент розповів, що для ремонтів і будівництва доріг місцевого значення обласні державні адміністрації отримають змогу залучати додаткове фінансування під місцеві гарантії.

Механізм залучення цих коштів був напрацьований у спільному проекті Офісу президента України, уряду та "Укравтодору". Бюджетний комітет Верховної Ради України вже зареєстрував законопроекти, необхідні для залучення додаткового фінансування на оновлення місцевих доріг.

У нараді взяли участь перший заступник керівника Офісу президента Сергій Трофімов, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, міністр інфраструктури Владислав Криклій, голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Юрій Арістов, голова Державного агентства автомобільних доріг Олександр Кубраков, очільники облдержадміністрацій, перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова та представники українських банків.

Як повідомляв раніше УНІАН, Зеленський звернувся до уряду з пропозиціями через зміни до Податкового кодексу. Йдеться про визначення чітких та зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній.