Держслужба зайнятості збільшила кількість працевлаштованих українців на 6% / фото УНІАН

Державна служба зайнятості України у 2018 році працевлаштувала 826 тисяч осіб, що на 6% більше від показника попереднього року.

Читайте такожДетінізація зарплат принесла бюджету України додаткові 1,3 мільярда - ДФС

Як повідомив на прес-конференції виконуючий обов'язки голови Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко, 51% з працевлаштованих - до надання статусу безробітного.

Відео дня

"Станом на 28 січня на обліку в Державній службі зайнятості перебуває 340 тисяч українців. Це на 45 тисяч менше, ніж за аналогічний період минулого року. Взагалі за 2018 рік до центрів зайнятості по всій Україні звернулися близько 2 мільйонів громадян. Хочу сказати про те, що 826 тисяч з них були працевлаштовані", - сказав Ярошенко.

Крім того, за його словами, торік Держслужбі вдалося збільшити на 10% - до 1,1 млн - кількість вакансій у своїй базі даних. Також зросла кількість роботодавців, які в минулому році співпрацювали з центрами зайнятості, на 10% - до 200 тисяч.

Крім того, керівник Держслужби зайнятості зазначив, що торік було здійснено оптимізацію структури служби, а більшість адміністративно-господарських функцій передано з центрального апарату на обласний рівень, що дозволило збільшити чисельність працівників, які надають соціальні послуги, до 75% з 59% від загальної чисельності персоналу.

За його словами, в 2019 році служба зайнятості візьметься за удосконаленням своїх центрів і послуг, а також розробкою низки проектів, які б допомогли українським трудовим мігрантам повернутися на ринок праці в нашій країні.

Ярошенко також нагадав, що з 1 січня 2019 року підвищено мінімальний розмір допомоги з безробіття: громадяни з урахуванням страхового стажу та заробітної плати тепер отримуватимуть від 1440 до 1630 грн, а для громадян, яким нараховуються виплати без страхового стажу та заробітної плати, розмір допомоги тепер становить від 544 до 610 грн.

Як повідомляв УНІАН, протягом останніх двох років кількість вакансій в базі даних Державної служби зайнятості збільшилася в п'ять разів. У цілому, на даний час у великих містах на обліку служби перебувають до 90% безробітних з вищою освітою.