Жеваго покинув пост гендиректора Ferrexpo / фото УНІАН

Колишній народний депутат Костянтин Жеваго тимчасово залишає пост головного виконавчого директора швейцарської гірничорудної компанії Ferrexpо, що контролює в Україні Полтавський і Єристівський гірничо-збагачувальні комбінати, йдеться в повідомленні компанії на Лондонській фондовій біржі.

Читайте такожСуд зобов'язаннями язав Жеваго повернути Нацбанку 1,5 мільярда гривень

«Костянтин Жеваго поінформував рада директорів Ferrexpo про своє рішення тимчасово відсторонитися від посади головного виконавчого директора групи, щоб зосередитися на вирішенні певних питань в Україні, що стосуються одного з підприємств, якими він володів до 2015 року», - сказано в повідомленні.

Відео дня

Повідомляється, що рада директорів призначила фіндиректора Кріса Меве виконуючим обов'язки гендиректора.

В свою чергу, будучи великим акціонером компанії, Жеваго залишиться в раді директорів як незалежний, невиконавчий директор.

Відзначається, що дані зміни наберуть чинності негайно і до подальшого повідомлення.

Як повідомляв УНІАН, на початку жовтня Костянтин Жеваго був оголошений у розшук у справі про розтрату коштів банку «Фінанси та кредит».

27 вересня перший заступник директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко заявила, що Жеваго перевіряли на причетність до злочинної схеми з розтрати і легалізації 2,5 млрд грн банку «Фінанси та кредит» і заочно вручили підозру. За даними відомства, він є бенефіціарним власником банку.

За даними Варченко, в ході досудового розслідування встановлено, що офшорна компанія в період 2007-2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом між банком «Фінанси та кредит» та іноземними банками були укладені договори застави на суму понад 113 млн доларів, яким український банк поручался через офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах.

У 2015 році за невиконання зобов'язань офшорною компанією за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків банку «Фінанси та кредит» саме ті 113 млн доларів. Заставу іноземні банки списали відразу після того, як банк «Фінанси та кредит» був оголошений неплатоспроможним.

Жеваго підозрюють за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (організація розтрати чужого майна, що перебуває у віданні посадової особи, вчинена за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) і ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

У липні повідомили про підозру двом топ-менеджерам банку. Також за двома кримінальними провадженнями вже повідомлено про підозру семи колишнім чиновникам фінустанови, четверо з яких зараз перебувають у міжнародному і державному розшуках.