Фото УНІАН

Бізнесмен вважає, що завдяки тенденціям на світових ринках ми як великий постачальник сировини вже цього року отримаємо позитивний торговий баланс. Але наше завдання - не просто "проїсти" ці гроші, а залучити величезні інвестиції з країн Близького Сходу та Азії.

"Зовнішня кон'юнктура зараз дуже сприятлива для України. Вперше нам щастить. Україна матиме платіжний баланс, зрозуміло, не такий, як у Китаю, але як мінімум $10-15 млрд у неї буде зайвих", - вважає бізнесмен. На його думку, в найближчі кілька років тренд збережеться: кон'юнктура йде на підвищення цін на сировину на 10-15% щорічно.

"Є ринки, де нас чекають або з якими ми вже працюємо. Це країни, в яких проживає 2,2 млрд людей і які генерують 32% світової економіки: країни Азії, об'єднані в найбільші світові економічні співтовариства (АСЕАН і ВРЕП). Ці країни готові брати в України руди, зерна, соняшникової олії на рік на $15-20 млрд. І такі поставки для них життєво важливі", - сказав Бахматюк.

Бізнесмен вважає, що під контракти під поставки сировини цим країнам Україна може і повинна говорити про інвестиції цих країн в економіку України. Більш того, ці країни зацікавлені в інвестиціях в Україну для забезпечення стабільності поставок. "Вони кажуть: "ми хочемо під це поліпшити інфраструктуру, ми хочемо поліпшити правила гри у вашій країні, законодавчо, юридично". А нам потрібно на це $150 млрд. З них $50 млрд - це облігації української позики, щоб ми взяли у вас кредит по 2%, $25 млрд – щоб нам з усіма розрахуватися (за зовнішніми запозиченнями – ред.), $5 млрд - на інфраструктуру, на дороги, по яких буде їздити ваше зерно, ваша руда і т. д. а ще $100 млрд ми вкладемо в порти, в розвиток, в додану вартість". Більш того, ці інвестиції можуть бути ще більш вигідними для всіх сторін, якщо говорити не про постачання сировини, а постачання продукції з доданою вартістю. «А давайте ви будете у нас брати не зерно, а м'ясо птиці. Або яловичину. Давайте 30% в це, і ви - власники. І це реально. Я впевнений в цьому, тому що я це робив", - заявляє Бахматюк.

Хто такий Олег Бахматюк: власник одного з найбільших в країні агрохолдингів, великий український бізнесмен, який залучив мільярди інвестицій і побудував тисячі виробничих об'єктів по всій країні, в тому числі найбільші в Євразії елеваторні комплекси і найбільші в світі птахофабрики. Його група компаній "Укрлендфармінг" займається вирощуванням зернових, тваринництвом і виробництвом яєць і яєчних продуктів в 600 населених пунктах України.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram