Водії заявили про безстрокову акцію / mukachevo.net

У Закарпатській області близько 100 автомобілів з іноземними номерами сьогодні зранку заблокували рух на КПП «Ужгород» на українсько-словацькому кордоні.

Як повідомив кореспонденту УНІАН голова Громадської організації «Завтра» (Західноукраїнська Асоціація Власників ТРанзитних Авто), закарпатський журналіст Павло Білецький, приводом для акції блокування стало повідомлення Закарпатської митниці ДФС України в Закарпатській області від 4 березня, що довідка з СТО про ремонт автомобіля більше не є підставою для відстрочки технічного перетину кордону, який є обов'язковим для автомобілів з іноземною реєстрацією згідно зі ст. 95 Митного кодексу України.

Читайте такожУчасники блокади російських фур на Чернігівщині заявили, що на них готувався напад

За словами автовласників, раніше можна було показати довідку з СТО про поломку машини чи ДТП, і це давало право дещо збільшити 5-денний термін між «пересічками», а нібито з 4 березня почала діяти нова норма, коли власник авто повинен повідомляти митницю в письмовому вигляді про виникнення такої проблеми - ще до того, як почалась «прострочка».

«Загалом нинішньою акцією ми вкотре намагаємося привернути увагу до більш глобальної проблеми – проблеми вимушеного п’ятиденного перетину кордону автомобілями з іноземною реєстрацією, які перебувають на території України. Це суттєво ускладнює життя тисячам громадян області, які, згідно зі ст. 95 Митного кодексу України, їздять у режимі транзиту, а тому вимушені що п'ять днів їздити на так звану «пересічку», - додав Білецький.

За його словами, активісти пропонують вирішити проблему одним із трьох способів: збільшити до 10 днів термін перебування на території України для автомобілів з іноземною реєстрацією; зменшити мито і відмінити акцизи на прикладі інших держав (у Словаччині - 400 євро, у Білорусії - 500 дол.). «Ще один варіант - тимчасове ввезення авто з іноземною реєстрацією на рік за гроші, що дасть суттєве наповнення бюджету України», - додав Білецький.

Він також уточнив, що відповідні законопроекти розроблені, проте на них не звертають увагу законодавці. «Жодна з численних наших ініціатив не отримала схвалення ні в парламенті, ні в керівних органах», - повідомив голова ГО «Завтра».

За словами Білецького, за кілька годин акції до активістів не підійшов ніхто з керівників митниці та влади Закарпаття.

Наразі участь у блокуванні КПП беруть участь близько 100 автомобілів переважно словацької, чеської та угорської реєстрацій.

Через блокування КПП «Ужгород» на українсько-словацькому кордоні прес-служба Чопського прикордонного загону звернулася до всіх громадян, котрі планують подорож до Словаччини, обирати для перетину кордону інші пункти пропуску.

Читайте такожНа Львівщині далекобійники розблокували рух на міжнародній трасі

Довідка УНІАН. 4 березня Головне управління ДФС у Закарпатській області проінформувало, що, згідно зі ст. 95 Митного кодексу України, встановлені такі строки транзитних перевезень залежно від виду транспорту: для автомобільного транспорту – 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці – 5 діб).

Водночас, за інформацією відділу комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області, норма про необхідність письмового інформування митного органу про подію (аварію чи дії обставин непереборної сили), яка відстрочує термін перетину кордону, діє з жовтня 2012 року.