Частину коштів буде спрямовано з додаткових джерел / Ілюстрація REUTERS

Кабінет міністрів схвалив концепцію Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки.

Відповідне розпорядження було прийнято на сьогоднішньому засіданні уряду.

Читайте такожКабмін призначив відповідальних за проекти з Данією

Як сказано в пояснювальній записці до документа, орієнтовний обсяг фінансування програми становить 40 млрд грн, з яких 20 млрд грн буде направлено з державного бюджету, а решту коштів - з інших джерел. Реалізація програми дозволить зберегти близько 50 тисяч робочих місць і створити ще 6000 нових.

Серед очікуваних результатів програми також називають розробку нових транспортних літаків, вертольотів, безпілотників, а також модернізацію вже існуючих.

Крім того, реалізація програми має допомогти створити нові авіаційні технології, обладнання та матеріали, які використовуються в серійному виробництві літаків, двигунів та іншої авіаційної техніки, а обсяг реалізованої продукції галузі може скласти 300-350 млрд грн.

Хронологія подій

У серпні віце-прем'єр-міністр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський анонсував створення державної аерокосмічної холдингової компанії, до якої увійдуть підприємства Державного космічного агентства та авіаційні підприємства.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram