Запуск метро - коли відкриють метро / Фото УНІАН

Міський голова Києва Віталій Кличко звернувся до уряду із закликом відновити з 25 травня роботу столичного метрополітену у звичайному режимі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Кличко заявив під час онлайн-брифінгу.

"Я звертаюсь до уряду - після 22 травня, а точніше – з 25 травня, бо 22-ге - це п'ятниця, а потім два вихідних, дозволити відновити роботу метро в столиці. Звичайно, ми будемо дивитися на ситуацію із розповсюдженням вірусу і сподіваємося, що вона не погіршиться", - сказав Кличко.

Відео дня

Читайте такожЯк та коли відновлять роботу транспорту в Україні: детальна інформація щодо всіх етапів

Він зауважив, що столична влада не хотіла закривати метро і тримала його роботу до останнього, поки уряд не ухвалив відповідне рішення.

"Але коли все більше людей повертаються до роботи, в місті відбувається колапс. І ми будемо наполягати на відновленні роботи метро. Щодо ідеї спецперепусток для проїзду в метрополітені – вона абсолютно утопічна. Ми створимо страшенні натовпи, і буде ще гірше. Тому метро має відкритися для роботи у звичайному режимі. Це дозволить перерозподілити потік пасажирів і нормалізувати роботу всього громадського транспорту столиці. Але я хочу звернутися і до киян: це не означає, що всі повинні кататися, як зазвичай. Тут настає і ваша відповідальність – за дотримання дистанції, обов'язкову наявність маски, рукавичок, дотримання елементарних правил. І проїзд у транспорті тільки на роботу, в справах, за нагальної потреби. Безпека сьогодні – понад усе", - наголосив мер Києва.

Інакше, підкреслив Кличко, "відбудеться інфекційний вибух, і це буде відповідальність самих людей, які не дослухаються до закликів і рекомендацій".

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів у березні ввів загальнонаціональний карантин для протидії поширенню коронавірусної інфекції, після чого продовжив його до 11 травня.

4 травня уряд продовжив карантин до 22 травня, знявши при цьому ряд обмежень з 11 травня. Зокрема дозволено діяльність стоматологій, салонів краси та перукарень, закладів побутового обслуговування, адвокатів, нотаріусів, аудиторів, психологів.