Ілюстрація / REUTERS

Міністерство закордонних справ України наголошує, що не прийме заявки від жодного власника паспорта громадянина Російської Федерації для реєстрації офіційними спостерігачами на виборах в Україні.

Про це УНІАН повідомила речник МЗС України Катерина Зеленко.

"Позиція МЗС України залишається без змін. Представники країни-окупанта, яка веде війну проти України, не мають жодного права, ані з юридичної, ані з моральної точки зору, здійснювати спостереження за виборами в нашій державі. Відтак МЗС України не прийматиме заявки від власників російських паспортів для реєстрації офіційними спостерігачами від іноземних держав або міжнародних організацій. Це чітко зазначено в листі-запрошенні міністра закордонних справ України Павла Клімкіна на адресу директора БДІПЛ від 2 січня 2019 року", - наголосила Зеленко.

Відео дня

"Відмова в реєстрації власників російських паспортів, які є представниками держави, визнаної на законодавчому рівні в Україні державою-агресором або державою-окупантом, як офіційних спостерігачів від іноземних держав або міжнародних організацій на президентських виборах в Україні відповідає положенням пункту 8 Копенгагенського документа ОБСЄ щодо необхідності дотримання національних законів у питанні міжнародного спостереження за виборами, а також принципу дотримання суверенітету країни, в якій проводяться вибори, закріпленому у Декларації принципів міжнародного спостереження за виборами 2005 року, та не суперечить міжнародним зобов’язанням України у сфері вільних та демократичних виборів", - заявила речник МЗС.

Читайте такожВ ОБСЄ занепокоєні намірами України не допустити спостерігачів з РФ на вибори

Також вона нагадала, що відповідно до законів України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року № 1207-VII та «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» від 8 січня 2018 року № 2268-VIII, РФ на законодавчому рівні визнається державою-окупантом та державою-агресором, що також підтверджено у низці документів, схвалених в рамках Генеральної асамблеї ООН та інших міжнародних організаціях.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 6 лютого, на прес-конференції у Києві Місії від Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі зі спостереження за президентськими виборами в Україні Пітер Тейлер та речник БДІПЛ Томас Раймер заявили, що Росія запропонувала включити двох своїх громадян довготерміновими спостерігачами для моніторингу за президентськими виборами в Україні. Також Тейлер і Раймер повідомили, що між ОБСЄ/БДІПЛ і МЗС України відбуваються перемовини щодо запропонованого списку іноземних спостерігачів, серед яких двоє росіян, але рішення щодо них ще не погоджене. Прибуття в Україну команди 92 довготермінових спостерігачів очікується 11 лютого.

Раніше президент України Петро Порошенко обіцяє віддати наказ Державній прикордонній службі України не пускати спостерігачів від РФ на українські вибори у 2019 році.