Проголосувати на місцевих виборах 2020 мали можливість усі громадяни України / фото Вільне Радіо

Цього року місцеві вибори в Україні пройшли в особливих умовах - умовах пандемії COVID-19, яка скувала весь світ. Проте усі виборці рівні у правах, тому українці, які підхопили коронавірус, теж мали змогу віддати свій голос на місцевих виборах.

Читайте такожВ день виборів в Україні підтвердилось понад 6 тисяч випадків коронавірусуДля того, щоб проголосувати перебуваючи на самоізоляції, інфікований коронавірусом повинен був зателефонувати сімейному лікареві, який готував виписку з медичної карти хворого, в такому разі члени комісії мали прийти б додому.

А пацієнти, які хворіють на COVID-19 та перебувають у лікарні, мали змогу проголосувати безпосередньо там – до лікарень приїжджали мобільні бригади, пише 24 канал.

Як організували вибори для пацієнтів з коронавірусом

Спецдільниці на Буковині. До пацієнтів Чернівецької міської лікарні №1 члени дільниці заходили до пацієнтів у захисних костюмах. 

Імпровізовані кабінки для хворих на Донеччині. Дільниця в Багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування – єдина спеціальна в Бахмутській ОТГ. Вона розрахована саме на виборців, які зараз лікуються. Приміщення основної дільниці — це коридор.

Імпровізовані кабінки для голосування в Бахмутській лікарні / фото Вільне Радіо

Для виборців облаштували імпровізовану кабінку – на стійки для крапельниць накинули простирадла, а замість стола для заповнення бюлетенів поставили приліжкову тумбочку.

В Одесі та Харкові до хворих члени комісії приїжджали додому. Відповідне фото і відео опублікували в місцевому Telegram-каналі Веха Харьков. На записі видно, що до хворих з COVID-19 приїхали двоє людей у супроводі правоохоронців. З собою вони мали переносні урни для голосування. 

Члени виборчої комісії в захисних костюмах.

Втім, були випадки, коли працівники деяких виборчих комісій відмовлялися працювати на спеціальних дільницях. Тож, десятки лікарень залишилися без виборчкомів на виборах в Україні, – про це повідомила голова правління громадської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, пише РБК Україна.

Також на дільницях ЦВК організувала окремі кабінки для виборців із симптомами грипу.

Пацієнти лікарень голосували безпосередньо у медзакладі / фото Вільне Радіо

Варто зазначити, що в умовах пандемії коронавірусу вибори в Україні проходили під особливим контролем і з дотриманням заходів безпеки. Так, на дільницях всі виборці мали перебувати в захисних масках, також бажано було мати власну ручку. Правоохоронці впускали і людей без маски, але на них складатимуть протоколи. Крім того, усім виборцям перед входом на дільницю виміряли температуру.

Місцеві вибори в Україні в умовах пандемії коронавірусу

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram