этот материал доступен на русском

Одеська обласна лікарня закупила ліки на 40% дешевше, ніж МОЗ - ЗМІ

14:51, 26 червня 2018
Країна
2859 0
Зазначається, що МОЗ замовляє поставки витратних матеріалів для діалізу іноді з істотною переплатою / фото УНІАН

Про це йдеться в розслідуванні видання «Наші гроші» з посиланням на систему «Прозорро».

Один із дистриб’юторів німецького виробника витратних матеріалів для діалізу Fresenius, ТОВ «Ренарт», в результаті аукціону «Одеської обласної клінічної лікарні» щодо закупівлі розхідників для перитонеального діалізу скинув свою цінову заявку до відмітки, у півтори рази нижчої від власних цін на ті ж матеріали для пацієнтів інших областей.  Тендер проводився 6 квітня на 43,03 млн грн.

Читайте такожМОЗ відмовилося від закупівлі російських тест-систем перевірки донорської крові

Участь в аукціоні взяли дві компанії – ТОВ «Діавіта» («Baxter», США) та ТОВ «Ренарт» («Fresenius», Німеччина). У ході «Ренарт» упав в ціні з 42,96 млн грн до 31,01 млн грн (28%).

Таким чином, за деякими препаратами Одеська лікарня закупила ліки на 40% дешевше, ніж лікарні у інших областях України.

Одеська обласна клінічна лікарня проводила закупівлю у форматі «європейських торгів», який передбачає відкриття цінових заявок учасників лише після проходження ними етапу прекваліфікації (перевірки усіх конкурсних документів, окрім цінової пропозиції, на відповідність вимогам тендерної документації) та аукціону.

Ініціатором впровадження цієї системи державних закупівель стала Одеська обласна адміністрація. Як пояснив її голова Максим Степанов, процедура європейських торгів дозволяє економити значні бюджетні кошти та визнана в усіх розвинених країнах. 

Як повідомлялося раніше, МОЗ замовляє поставки витратних матеріалів для діалізу подекуди із переплатою до 22% навіть у порівнянні з цінами від українських дистриб’юторів, які закуповують товари через «прокладки».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter