В Україні хочуть цілком припинити фінансування пацієнтів, які не уклали декларації з терапевтом або педіатром.
Нині угоди мають 26 мільйонів громадян, решта не визначилися зі своїм сімейним лікарем. Про це розповідається в сюжеті ТСН.
Зараз усі пацієнти терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів поділені на два списки — "зелений" та "червоний". У першому українці, що підписали декларацію з лікарем – за кожного держава платить 370 гривень плюс вікові надбавки. У міністерстві охорони здоров’я від початку квітня хочуть повністю припинити фінансування пацієнтів із червоного списку, які не визначились із сімейним лікарем. На думку чиновників, це має простимулювати і медиків, і самих пацієнтів підписати-таки потрібні договори.
Читайте такожУ Дніпрі виписали з лікарень всіх госпіталізованих з кишковою інфекцією школярів
В аутсайдерах нині ходять великі міста, як то Київ чи Одеса. Столична амбулаторія має лише 45% укладених від потенційної кількості угод, хоча пацієнтів агітували, як могли – обходили, клеїли листівки та оголошення. Якщо нові правила із квітня запрацюють, то пацієнти, котрі не матимуть підписаних декларацій із сімейним лікарем, втратять безкоштовний доступ до низки аналізів і діагностики на первинній ланці медичної допомоги. "Якщо ваш стан загрожує життю, в амбулаторії вам не вправі відмовити, але якщо це планове звернення, застуда або грип, сімейний лікар управі сказати "ні" або запропонувати підписати декларацію одразу на місці", - пояснюють медики.