Доктор пояснив, для чого потрібна сироватка від дифтерії / Скріншот

Є такі інфекції, при яких бактерія в процесі своєї життєдіяльності виробляє особливу отруту — токсин. Можна вбити бактерію антибіотиком, але поки антибіотики подіють, буде пізно — токсин уб'є людину. Дифтерія, правець, ботулізм — найвідоміші хвороби такого типу.

Читайте такожСпалах дифтерії в Україні: що це за хвороба, як передається, симптоми (фото, відео)

Для лікування таких інфекцій придумані сироватки. Лікувальна сироватка містить готові антитіла, що нейтралізують токсин. Сироватка вводиться негайно після визначення діагнозу, пояснив на своїй сторінці у Facebook доктор Євген Комаровський.

Відео дня

"Саме тому у всіх інфекційних лікарнях завжди є лікувальні сироватки. Якщо в країні погано з вакцинацією — потрібен потрійний запас сироваток від дифтерії та правця", - наголосив педіатр.

"Якщо взяти токсин, ослабити його та ввести в організм (такий ослаблений токсин називається анатоксином) — людина відреагує виробленням антитоксичних антитіл — так формується захисний імунітет. Препарат, що містить анатоксин, — це і є вакцина. Коли вводять вакцину — це щеплення або вакцинація. Чим менше вводять вакцин, тим більше треба сироваток", - підсумував Комаровський.

Як повідомляв УНІАН, у Києві зафіксовано два випадки дифтерії, підтверджені лабораторно: у 9-річного хлопчика і чоловіка, якому близько 30 років.