Ілюстрація / REUTERS

Київський аеропорт "Бориспіль" посилив санітарний контроль у зв'язку зі спалахом коронавірусу в Китаї, який вже забрав життя близько 500 осіб.

Про вжиті заходи безпеки розповів генеральний директор аеропорту "Бориспіль" Павло Рябікін, передає «Обозреватель».

Читайте такожНа круїзному лайнері в Японії у 10 пасажирів виявили коронавірус: 3700 осіб не можуть зійти на берег

Відео дня

"Всі необхідні санітарні норми, прописані на цей випадок, виконуються в повному обсязі", – запевнив він. Однак, на відміну від літаків із Китаю, транзитні рейси поки що не перевіряються, оскільки не надходило відповідного розпорядження від МОЗ.

Рябікін зазначив, що аеропорт забезпечує готовність до карантинної перевірки, яка здійснюється лікарями Центру громадського здоров'я при МОЗ України.

За його словами, коли з КНР прилітає літак, то пасажирів не випускають доти, поки медики не проведуть опитування і контроль температури у всіх прибулих.

"Якщо не виявляють жодного пасажира з підвищеною температурою чи скаргами на будь-які симптоми, то вони випускаються за загальною процедурою. При цьому співробітники аеропорту та прикордонної служби перебувають у масках і захисних костюмах", – наголосив гендиректор "Борисполя".

"Якщо хто-небудь із пасажирів заявив про симптоми респіраторного захворювання, то повітряне судно ставиться на карантинну стоянку. Після цього особа, яка поскаржилася на підвищену температуру, і люди, які були безпосередньо поруч із нею – це 5 рядів до і 5 рядів після – підлягають сепаруванню та поміщенню в карантин на 14 діб", – розповів він.

Втім, уточнив Рябікін, наразі подібних скарг або підтверджених випадків підвищеної температури не було зафіксовано.

"Двоє пасажирів, які прибули з Китаю і звернулися до медпункту з підвищеною температурою, були направлені до Олександрівської лікарні. Але вже є інформація, що коронавірус не підтвердився, у них звичайна ГРВІ", – нагадав він.

Рябікін також повідомив, що після прийняття рейсів з Китаю в "Борисполі" проводилася санітарна обробка.

"Ми проводимо санітарну обробку як гейта, на який прибуло повітряне судно, так і всіх приміщень. Це додаткова процедура, яка проводиться, коли пасажири вже пройшли і до того, як вони виходять", – пояснив топ-менеджер.

Він додав, що аеропорт готовий перевіряти транзитні рейси з країн Близького Сходу, однак поки що вони не отримували подібного розпорядження.

"Ми підготували процедуру з прийому транзитних рейсів, які зазвичай обслуговують азіатський напрямок, це перш за все Близький Схід: Дубай, Шарджа, Доха. У нас готовність є, але поки на наш запит не надходило підтвердження необхідності таких процедур із боку органів санепідемконтролю", – сказав Рябікін.