Ілюстрація / REUTERS

Київський національний університет імені Тараса Шевченка з 10 березня вводить обмежувальні заходи, щоб запобігти захворюванням, викликаним коронавірусом COVID-19.

Про відповідний наказ ректора університету повідомили на сайті навчального закладу.

Читайте такожКоронавірус в Україні: школи та дитсадки Чернівецької області закрили на карантин

Відео дня

"З метою запобігання захворювань, викликаних коронавірусом COVID-19, згідно з наказом ректора від 5 березня 2020 року №190-32 та рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я №22-04/6302/2-20 від 3 березня в КНУ з 10 березня призупиняються: проведення масових заходів освітнього, наукового, соціального, спортивного та мистецько-розважального характеру в усіх корпусах та на території університету; направлення за кордон студентів, аспірантів, викладачів, науковців та співробітників; видача запрошень та прийом іноземних делегацій, груп, окремих іноземних громадян", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у цей час університет здійснюватиме лише заходи, передбачені розкладом занять. Обмеження будуть діяти до окремого розпорядження ректора.

При цьому, видання «Апостроф» з посиланням на власні джерела повідомляє, що  в середу, 4 березня, одному зі студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який щойно повернувся з подорожі північною Італією, яка входить в першу п'ятірку рейтингу за кількістю уражених коронавірусом з Китаю, довелося залишити пари через хворобу, симптоми якої нагадують ознаки COVID-19.

«На місце викликали бригаду медиків, які діагностували у пацієнта високу температуру, більше 38 градусів. Втім, госпіталізувати студента, а тим більше проводити тестування на які б то не було вірусні інфекції, медики відмовилися, обмежившись рекомендацією звернутися до сімейного лікаря. Зараз хворий знаходиться на лікуванні в місці свого проживання - одному з гуртожитків університету», – йдеться в повідомленні видання.

Як повідомляв УНІАН, 3 березня в Україні було підтверджено перший випадок інфікування новим коронавірусом – його виявили у чоловіка, який з дружиною повернувся з Італії до Чернівців. Чоловік із 29 лютого перебуває в обласній лікарні. Його стан покращується. Дружина не має ознак захворювання, але згодом через протести сусідів вона погодилась на обсервацію.

На сьогодні в лабораторії МОЗ досліджується ще 10 біологічних зразків на наявність нової коронавірусної інфекції.