Ліки треба пити в певний час дня

10:24, 30 жовтня 2014
Зарубіжні новини
30 0

При ризику холестеринової блокади, яка найчастіше відбувається вночі, статини, що знижують рівень холестерину, варто приймати ввечері

Фото: УНИАН

Протягом дня в роботі тіла виникають два ключових моменти, які впливають на стан тканин. Це відкриття зробили вчені Університету Пенсільванії, які досліджували на прикладі тварин клітини 12 тканин і роботу ДНК, передає meddaily.ru з посиланням на BBC. Виявилося, спостерігалися значні зрушення в активності прямо перед світанком і заходом.

На думку фахівців, це потрібно враховувати при призначенні ліків. Відомо: "внутрішній годинник" впливає на багато аспектів - уважність, настрій, фізичну силу і навіть на ризик серцевого нападу.

43% генів, пов'язаних з виробництвом білків, змінюють свою активність протягом дня. У різних тканинах у різних генів особливі схеми активності. У печінці відбуваються найбільш динамічні зміни - в ній працюють згідно денного ритму 3186 генів. Для порівняння: в гіпоталамусі - всього 642. Не секрет, що деякі препарати працюють краще в певний час доби. Наприклад, при ризику холестеринової блокади, яка найчастіше відбувається вночі, статини, що знижують рівень холестерину, варто приймати ввечері. Тепер зрозуміло чому.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter