Новий міністр охорони здоров'я Норвегії виступила за свободу щодо цигарок / Ілюстрація REUTERS

Новопризначений міністр охорони здоров'я Норвегії Сільві Лістхауг вважає, що кожен громадянин має сам вирішувати, чи варто йому пити і курити, і в якій кількості це робити.

Читайте такожУ світі зростає рівень споживання алкоголю, "лідер" - Молдова - дослідження

Як повідомляє medikforum.ru, таку заяву Лістхауг зробила в інтерв'ю національному мовцеві NRK. На її думку, влада не має діяти у відношенні людей як поліція моралі.

Міністр зазначила, що люди самі в праві вирішувати, як їм жити, і їм «потрібно дозволяти палити, пити і їсти стільки червоного м'яса, скільки вони хочуть».

«Говорити людям, що вони мають робити, а що не мають, не є обов'язком політиків. Влади можуть надавати їм інформацію, але люди самі вирішують, що корисно для здоров'я, а що ні», - заявила Лістхауг.

Міністр зізналася, що вона категорично проти пропозиції заборонити куріння в Норвегії на відкритих просторах, наприклад, на автобусних зупинках.

«Куди зрештою діватися курцям? Може, вони мають піти в ліс, на вершину гори, чи на берег моря?» - обурилася вона тиску на людей, що палять.

Раніше Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун нагадала українцям про здоровий спосіб життя.

За її словами, для довгого і здорового життя треба правильно харчуватися, займатися спортом, а також відмовитися від алкоголю та куріння.