Вживання знеболювальних пов'язано з розвитком серцевої недостатності - дослідження

10:19, 30 вересня 2016
Зарубіжні новини
165 0

Дослідники з Міланського університету Бікокка з'ясували, що широке застосування знеболювальних пов'язано із збільшенням кількості госпіталізацій через серцеву недостатність.

REUTERS

Речовини, про які йде мова, називаються нестероїдними протизапальними препаратами, у число яких входять інгібітори циклоокисгеназ, пише Medicalxpress.

Дослідники проаналізували дані 10 мільйонів пацієнтів, які приймають болезаспокійливі, з Німеччини, Великобританії, Нідерландів та Італії. Вони виявили понад 92 тисяч випадків госпіталізації і перевірили, які препарати і в яких дозах приймав кожного, хто потрапив у лікарню.

Читайте такожВчені виявили, що доступне ліки від анемії вбиває ракові клітини

Встановлено, що такі лікарські засоби, як диклофенак, ібупрофен, індометацин, кеторолак, напроксен, німесулід, піроксикам, а також два інгібітори Цог 2 — эторикоксиб і рофекоксиб — при високих дозах підвищують ризик серцевої недостатності удвічі. Хоча ці результати були отримані з обсерваційного дослідження і тому не вказують на причинно-наслідковий взаємозв'язок, експерти радять з обережністю вживати знеболювальні.

Європейське суспільство кардіології, наприклад, застерігає від прийняття диклофенаку в будь-яких дозах. Фахівці також відзначають, що найменш ризиковано вживання ібупрофену.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter