REUTERS

Як повідомляє портал ERR, в ході проведеної Департаментом здоров'я та Департаментом поліції і прикордонної охорони спільної перевірки з'ясувалося, що українці, які прилетіли 21 липня спецрейсом до Естонії, 46 разів порушили правила самоізоляції. Міністр внутрішніх справ Март Хельме вважає, що порушники правил самоізоляції та їх роботодавці повинні бути покарані за всією суворістю закону.

Умовою в'їзду українців в Естонію був обов'язок роботодавця організувати їх самоізоляцію, нагадали в прес-службі МВС республіки.

Читайте такожWizz Air скасував рейси з України до Естонії за день після поновлення – зросла кількість хворих на COVID-19

Однак, у ході перевірки з'ясувалося, що правила самоізоляції в різному вигляді були порушені 46 разів. У тому числі були обґрунтовані підозри, що 17 осіб, яким слід було перебувати в самоізоляції, працювали.

"Це безвідповідальна поведінка, оскільки вона може принести підприємствам і всьому народу серйозної шкоди, якщо ми почнемо знову вводити обмеження. COVID-19 знову піднімає голову, і ми повинні робити все, щоб зменшити його поширення. Тому порушників правил самоізоляції слід притягнути до відповідальності", - прокоментував глава МВС.

Щодо прибулих до Естонії іноземців Департамент поліції і прикордонної охорони за порушення правил самоізоляції може застосувати різні санкції.

Читайте такожУ трьох українських заробітчан, які прилетіли до Естонії, виявили COVID-19

"Можна вислати іноземця з Естонії, покарати роботодавця штрафом до €32 тисяч або почати кримінальну справу за поширення інфекційних хвороб. Держава не повинна толерантно ставитися до подібних порушень і безвідповідальної поведінки", - підкреслив Хельме.

І Департамент поліції, і прикордонної охорони вже почали діяльність в цьому напрямку.

Є важелі впливу і у Департаменту здоров'я, який може призначити жителям Естонії і прибулим в Естонію іноземцям штраф до 9600 євро і почати справу про проступок за порушення правил карантину. "Чекаю, що Департамент здоров'я в цьому випадку буде діяти жорстко", - зазначив міністр.

Спецрейсом до Естонії 21 липня прилетіли 145 українців, які були зобов'язані провести 14 днів у самоізоляції.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram