
Війна, велика кількість стресу і нерегулярне харчування - всі ці фактори негативно відбиваються на стані здоров'я. Організм не отримує звичних порцій вітамінів і потребує повноцінного раціону. УНІАН з'ясував, які дешеві і ситні продукти потрібно купувати в екстремальних умовах.
Раніше ми розповідали, чим замінити борошно в стравах.
Чим запастися у воєнний час - 8 продуктів
Лікарі вважають, що ідеальна їжа - це та, яка швидко насичує, не провокуючи набір зайвої ваги, а також має потрібну кількість корисних речовин. УНІАН пропонує список продукції, яку можна знайти навіть в умовах гуманітарної кризи:
- печена картопля;
- яйця;
- бобові культури;
- йогурт;
- яблука;
- вівсянка;
- жирні сорти риби;
- цитрусові.
Вживання їжі, яка надовго втамовує голод, необхідно, якщо немає можливості харчуватися повноцінно. Більш того, такі продукти гарантують вам ситість на кілька годин, а це особливо зручно в умовах війни, коли люди не впевнені в регулярності свого раціону.
Які продукти треба запасати на випадок війни і чим харчуватися
Існують певні правила харчування під час військових дій - така ситуація стресова для організму і під неї потрібно підлаштовуватися. Лікарі рекомендують дотримуватися наступних правил:
- кожен день потрібно намагатися їсти на менше трьох разів;
- слідкуйте, щоб порція їжі містила білки, жири і вуглеводи;
- обов'язково варіть каші: перловку, гречку, рис, вівсянку, пшоно, ячну, пшеничну, кукурудзяну крупу;
- їжте овочі: моркву, буряк, картоплю;
- жири необхідні: масло рослинне, масло вершкове, горіхи, насіння, сало;
- включайте в раціон м'ясо, птицю, рибу і кисломолочні продукти.
Ще один необхідний продукт - квашені овочі, наприклад, капуста, і консервація. Саме час дістати банки з соліннями, якщо немає можливості знайти свіжі овочі. Хоча і про них не варто забувати - цибуля, огірки, помідори, селера, петрушка, кріп та інші зелені культури завжди були невичерпним джерелом вітамінів для людини.