Мультиплікаційний «Міньйон» - знак наркокартеля / фото: Одеського прикордонного загону

У морському порту «Южний» (Одеська обл.) затримано понад 53 кг кокаїну.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Одеського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України, в порту «Южний» прикордонники у взаємодії з СБУ, прокуратурою і митницею затримали рекордну в цьому році партію кокаїну.

Зловмисники помістили наркотик у схованках, обладнаних з використанням технічних порожнин контейнера з бананами, який прибув з Еквадору.

«Кокаїн був розфасований у 45 брикетах. Кожен брикет обгорнутий у свинцеву упаковку, щоб зменшити ймовірність виявлення наркотику за допомогою сканерів або службових собак», - повідомили в прес-службі.

Як зазначається, вага виявленого наркотику становить близько 53,4 кг. Орієнтовна вартість цього високоякісного наркотику на «чорному ринку» становить понад 200 млн грн.

У прес-службі нагадали, що це не перше затримання важких наркотиків у «Южному». У березні в цьому ж порту виявили понад 30 кг кокаїну в контейнері, який прибув з Чилі. Цей товар маркували зображенням «багатого дядька» - персонажа гри «Монополія».

Як уточнили в СБУ, співробітники спецслужби вперше виявили партію наркотику під час огляду вантажного контейнера з бананами.

«45 брикетів з високоякісним кокаїном були заховані серед легального вантажу. Для підтвердження якості «товару» відправники маркували пакети своїм «фірмовим знаком» - зображенням «Міньйон» (відомий мультиплікаційний персонаж - УНІАН), що вказує на приналежність до одного з південноамериканських наркосиндикатів», - повідомили в СБУ.

Наразі тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації каналу контрабанди наркотиків.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram