этот материал доступен на русском

Страховики розповіли, які НП найчастіше трапляються з квартирами українців

14:17, 29 листопада 2019
Страхування
279 0
НК

Спеціалісти страхових компаній відзначають, що найчастіше мешканці багатоквартирних будинків отримують збитки через залиття.

Про це повідомили в страховій компанії «ІНГО Україна».

Про пошкодження житла водою заявляють майже 90% застрахованих. Менше квартир страждає від пожеж, крадіжок та вибухів.

«Звісно, збитки від вибуху чи пожежі можуть бути катастрофічними, але їх не настільки багато», - зазначає фахівець департаменту врегулювання збитків страхової компанії «ІНГО Україна» Олександр Мартиненко.

За його словами, абсолютна більшість випадків – це залиття внаслідок розгерметизації водопровідних систем та систем опалення.

«Трапляються також інциденти залиття внаслідок засмічення каналізаційних систем і недбалого ставлення до сантехнічного обладнання», - розповів експерт.

Спеціаліст зазначає, що розгерметизація сантехнічного обладнання також відбувається через порушення в з’єднанні комунікацій, вихід з ладу лічильників, розрив з’єднувальних елементів сантехнічного обладнання та внаслідок гідроударів бойлерів.

За офіційною інформацією страхової компанії, протягом поточного року «ІНГО Україна» відшкодувала мешканцям квартир збитки на суму майже 730 тис. грн. Як наголошують в компанії, страхування нерухомості фізичних осіб залишається одним із найбільш недооцінених видів. Зазначається, що коштують поліси на житло приблизно як Автоцивілка (від 975 грн на рік), але захищають на значно більші суми і саму нерухомість, і рухоме майно.

Проте в компанії відзначають, що під час врегулювання збитку найбільшою складністю досі залишається процедура отримання документації. Йдеться про акти щодо аварій від компетентних служб, що відповідають за контроль та експлуатацію комунікаційних мереж, а також швидке та якісне встановлення її причин. Оскільки 99,9% житлового фонду – це приватна власність, то експерти, які проводять оцінку збитку, не можуть отримати доступ до житла без згоди власника. Також в Україні не існує ефективних законодавчих механізмів контролю виконання ДБН та санкцій за їх невиконання при експлуатації житла.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter