Фельдман не виключає створення у ВР великої коаліції

15:21, 15 грудня 2008
Харьків
0 0

«Країна має виходити з тупика»

Харків. 15 грудня. УНІАН. Представники БЮТ не виключають можливості об’єднання парламентської більшості й опозиції в «широку коаліцію» для подолання кризи в Україні.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні заявили Народні депутати України від фракції БЮТ Олександр ФЕЛЬДМАН, Валерій КАМЧАТНИЙ та Олег ГЕЙМАН на прес-конференції, присвяченій питанням формування парламентської коаліції як першого кроку до подолання економічної кризи.

«Після Нового року, на нашу думку, є два сценарії – або ми повернемося і підійдемо до розвалу цієї більшості, і не виключено, що будуть зроблені спроби до цього, або буде поступове входження і нормалізація між опозицією і більшістю, і таким чином ми плавно перейдемо в президентську кампанію», - сказав О.ФЕЛЬДМАН. Аналізуючи ситуацію в Україні,  він зазначив, що «сьогодні зроблено все, щоб країна почала жити і виходити з того тупика, в який ми потрапили».

При цьому він бачить значною роль Володимира ЛИТВИНА в нормалізації ситуації в суспільстві, який, на його думку, «спробує зробити все, щоб не було позачергових виборів, зробити все для нормалізації стосунків, зробити все, щоб опозиція працювала з більшістю як мінімум в ім’я однієї мети».

О.ФЕЛЬДМАН окремо відзначив позитивну роль Кабінету міністрів в нинішній ситуації, відмітивши, що лише об`єднаними зусиллями уряду і парламенту та за розуміння і підтримки Президента, а також за умов консолідації політичних сил можна сподіватися на подолання кризи в країні. «Тобто сьогодні є надія, що більшість буде розуміти, як вони будуть працювати з опозицією, а опозиція, як буде працювати з більшістю, і не виключено, що опозиційні сили також будуть підтримувати роботу Кабінету міністрів і всього парламенту», - сказав бютівець.

Говорячи про можливість створення великої парламентської коаліції. О.ФЕЛЬДМАН сказав: «Сьогодні дуже багато людей є симпатиками уряду, і не виключено, що це буде одна велика коаліція після Нового року. Поки ще немає офіційного підтвердження, поки нема юридичних документів, я маю право сьогодні на власну думку - я вважаю, що стійка позиція була б, якби БЮТ, ця потужна фракція, об’єдналася із такою ж потужною фракцією Партії регіонів. Було б 300 голосів, і країну б перестало лихоманити, і ми б точно виходили з тупика, не гальмуючи, не пригинаючись, не чекаючи якогось удару від секретаріату, а чітко йшли б до поставленої мети. Тому я впевнений, що сьогоднішня більшість, яка є в Верховній Раді, з відкритими дверима, з відкритими обіймами чекає нових пропозицій».

На думку О.ФЕЛЬДМАНА, «БЮТ і Партія Регіонів сьогодні це практично половина ВВП країни, половина людей з бізнесу, які можуть сьогодні принести користь для країни. Це постійно діюча більшість, назвіть її ситуативною, як завгодно, але це 300 голосів, котрі можуть цілеспрямовано поступально проводити будь-яку політику. Вважаю, що ті сили, які хочуть допомогти країні, вони покажуть себе у Верховній Раді, вони будуть голосувати за подолання кризи, вони будуть голосувати за соціальні закони тощо. Сьогодні не час розділяти ані фракцію, ані парламент, ані країну на якісь рухи».

О.ФЕЛЬДМАН зазначив також, що об’єднання політичних сил могло б відбутися і на місцевих рівнях, зокрема, у Харкові. «Ми готові відкинути свої особисті амбіції, коли ми знаходимося в дуже важкій економічній ситуації. Ми сьогодні перші запропонували руку дружби, руку допомоги, ми готові спільно, на рівні депутатського об’єднання «За Харків!», на рівні доручень від мера лобіювати інтереси міста. Треба передусім залишатися громадянином своєї країни, патріотом свого міста. Ми вважаємо, що треба об’єднуватися і разом проходити цей шлях», - сказав О.ФЕЛЬДМАН.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter