У Міноборони спростовують факт масового отруєння солдатів у Чугуєві

15:04, 22 серпня 2011
Харьків
8 0

«До лікарів звернулося 5 курсантів»

Харків. 22 серпня. УНІАН. У військовій частині А-4104 Повітряних сил України, що дислокується поблизу Чугуєва в Харківській області, не зафіксовано факту отруєння неякісною їжею 36 військовослужбовців строкової служби.

Як повідомили кореспондентові УНІАН у харківському медіа-центрі Міноборони України, натомість 19 серпня за медичною допомогою до лікарів звернулися 5 курсантів першого курсу Харківського університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба (ХУПС), які в числі чотирьохсот курсантів цього вузу проходиди польову практику на аеродромі зазначеної військової частини.

«Під час польових занять пятьом курсантам стало зле – вони поскаржилися лікареві на головні болі та болі в животі, і того ж дня, у пятницю, всі були відправлені до Харкова у військовий шпиталь. Після здачі аналізів і через відсутність зовнішніх ознак хвороби курсантів перевели до санчастини ХУПСу, де вони два дні перебували під наглядом лікарів. Аналізи не підтвердили жодної важкої хвороби, і сьогодні вся пятеро курсантів виписані із санчастини», - розповів співрозмовник агентства.

Він додав, що у розповсюдженій в інтернеті інформації наявні помилки, зокрема, неточно вказана військова частина («в/ч 4001»), а також неправильно названа категорія війсьуковослужбовців, що занедужали.

Крім того, представник медіа-центру МОУ повідомив, що спілкувався з командуванням в/ч-А4104, керівниками військового шпиталю та університету ім. Івана Кожедуба, які заперечили факт «отруєння 36 військовослужбовців строкової служби». Говорячи про причини хвороби курсантів, він вказав на «можливу наявність незначного недомагання упятьох курсантів» і зазначив, що «могла мати місце симуляція з метою уникнути проходження занять у польових умовах на аеродромі».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter