Цього тижня в Україні будуть грози, дощі, а також можуть бути заморозки / колаж УНІАН

Синоптик Укргідрометцентру Наталія Птуха розповіла, чи дійсно цього тижня очікується похолоднання.

Про це  вона сказала в коментарі УНІАН, відповідаючи на запитання щодо того, яка погода очікується до кінця тижня в Україні, зокрема 8 травня, коли відзначається День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, адже кажуть, начебто із 7 травня очікується похолодання.

"Дещо буде коливатися температура впродовж цього тижня. В нас зараз, саме сьогодні, надходить з північного заходу атмосферний фронт до території України, який зумовить 6 та 7 числа у північних, західних і частково - центральних областях якраз такі короткочасні дощі та окремі грози. Сьогодні вже маємо навіть попередження, очікуємо у другій половині дня по Київщині також", - зауважила Птуха.

Відео дня

8 травня цей атмсоферний фронт вже зміщуватиметься у південно-східну частину країни. "Тобто 8 травня саме у південних, східних областях, також, можливо, ще в Карпатському регіоні вночі, і ще затримається в центральних, але вдень вже від центральних він відійде, будуть оті короткочасні дощі і грози", - розповіла сиповник.

Водночас на решті територій з 8 числа, тобто на заході та півночі, буде без опадів. "Без опадів, тому що з півночі на нашу територію, починаючи з 8-го і впродовж 9-10-го буде впливати черговий антициклон… І відповідно, у нас буде переважати погода без опадів у більшості регіонів. Хіба що в Карпатському регіоні і 9 травня місцями на півдні - там можуть бути невеликі короткочасні дощі", - сказала експерт.

Стосовно температурних показників, то зокрема 8 травня температура знизиться: вночі +3...+8, на півдні та південному сході - до +12, а в денні години у більшості регіонів - лише +11...+16. Дещо тепліше буде на сході, півдні та на Закарпатті: там удень може бути до +20 градусів.

"9-го числа, коли вже буде стабільно без опадів, то температура в нічні години у багатьох регіонах, крім півдня і Закарпаття, - вночі всього 1-7 тепла і на поверхні грунту можуть бути навіть заморозки", - зауважила Птуха.

На уточнення, чи надовго таке похолодання, вона зазначила, що поки що - лише на 9-10 число, а надалі очікується певне підвищення температури.

Похолодання та заморозки в Україні - деталі

Як повідомляв УНІАН, раніше синоптик Наталка Діденко зауважила, що в Україні очікується похолодання та заморозки.

Так, за її даними, з 7 травня, починаючи з півночі та заходу України, очікується зниження температури повітря. Загалом, за словами Діденко, увесь поточний тиждень буде переважно свіжим, а в середині тижня можуть бути заморозки.

Вас також можуть зацікавити новини: