Метеорологічне літо розпочалося у Києві / фото УНІАН

Метеорологічна весна, яка почалася 24 січня і тривала 115 днів, закінчилась. У Києві розпочалось метеорологічне літо. Про це повідомила Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

За даними спостережень метеостанції, сталий перехід середньодобової температури повітря у Києві через +15,0°С в бік її підвищення відбувся 18 травня, що знаменує початок метеорологічного літа. 

"Отже метеорологічна весна, яка почалася 24 січня і тривала 115 днів, закінчилась. Її тривалість перевищила кліматичну норму на півтора місяці", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

У ЦГО також зазначили, що цьогорічне метеорологічне літо завітало до Києва на тиждень пізніше середньобагаторічних показників. 

"Найраніше за 144 роки спостережень воно розпочалось у 1996 році – 22 квітня, а найпізніше – 7 червня у 1990, 2001 роках", - додали синоптики.

Потепління в Україні - прогноз на найближчі дні

Як повідомляв УНІАН, цього тижня в Україні очікується комфортна погода, місцями з невеликими дощами. У другій половині тижня очікується посилення вітру. Синоптик Ігор Кібальчич розповів, що поступове прогрівання повітря очікується протягом найближчих днів у більшості областей країни. 

"Нічні заморозки повністю відступлять, а вдень температурне тло відповідатиме літнім показникам", - прогнозує синоптик.

За його словами, в окремі дні є ймовірність невеликих, місцями помірних дощів у супроводі гроз. 

Крім того, Кібальчіч прогнозує, що ближче до вихідних за рахунок посилення антициклону з північного сходу очікується незначне похолодання, а також вітряна погода в більшості південних, східних і центральних регіонів.

Вас також можуть зацікавити новини: