
Українські полярники в Антарктиці стали свідками рідкісного явища під назвою млинцевий лід. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
За словами вчених, діаметр цих "млинців" може коливатися від 30 см до кількох метрів, а товщина сягає 10 см.
Такі "млинці" можуть утворюватися кількома способами. Коли вода починає замерзати, в ній з’являються льодяні голки або пластинки. Згодом вони скупчуються в крижану кашу. Також на поверхні водойми може формуватися сніжура - скупчення снігу, який падає в холодну морську воду з температурою нижче 0 і тому не тане. З цього й утворюються крижані "млинці".
Інший варіант - це коли на поверхні води одразу утворюється нілас, але потім з’являються сильні дрібні хвилі, під дією яких кора ламається і перетворюється на млинцевий лід.
Повідомляється, що млинцевий лід зустрічається не лише в Антарктиці чи Арктиці, а й у інших морях та прісних водоймах, зокрема в Україні.



Рожевий сніг в Антарктиці
Як повідомляв УНІАН, на початку лютого сніг в Антарктиці став рожевим. Біля української полярної станції "Академік Вернадський" почалося щорічне "цвітіння" снігу, яке сприяє зміні клімату. Адже через забарвлення сніг менше відбиває сонячного світла та швидше тане.