этот материал доступен на русском

У НАТО пояснили рішення щодо України, спростувавши заяву Угорщини

15:25, 11 липня 2018
Політика
1545 0
Ілюстрація \ REUTERS

Після сесії саміту НАТО, в якій візьмуть участь керівники України та Грузії, буде ухвалено два документи – окремо щодо Грузії і щодо України.

Читайте такожНа саміті НАТО не буде ухвалено рішення про приєднання України до Програми посилених можливостей

Про це повідомляє ЄвроПравда. "Буде спільна заява комісії Грузія-НАТО, офіційний документ, а також окремо буде поширена заява головуючого щодо України", – пояснив представник НАТО, уповноважений дати пояснення журналістам на умовах анонімності.

Він наголосив, що формальне рішення по Україні не буде ухвалено через відсутність консенсусу. "Ви бачили повідомлення ЗМІ. Часом непросто знайти консенсус, і у нас так і не з’явилося консенсусу щодо заяви комісії Україна-НАТО", – додав співрозмовник видання. Представник НАТО не заперечив, що рішення заблоковане Угорщиною.

Посадовець наголосив, що формат "заяви головуючого" обрано саме через те, що така заява не потребує затвердження консенсусом. "Цей документ відображатиме все, про що буде говоритися на зустрічі щодо України, і він, звісно ж, буде скоординований з Україною та з союзниками, щоб інформація була подана коректно", – пояснив він.

Раніше Міністерство закордонних справ Угорщини заявило, що Будапешт не блокуватиме рішення за результатами тристоронньої зустрічі НАТО-Україна-Грузія, але ветуватиме двосторонні заяви НАТО та України.

Пояснення представника Альянсу свідчить, що ця заява не відповідає дійсності: тристоронньої заяви немає на порядку денному.

В офіційному повідомленні МЗС Угорщини є й інші неточності. Зокрема, в Угорщині кажуть, що готуються до саміту з питань чорноморської безпеки, тоді як зустріч НАТО-Україна-Грузія не має такої назви, вона не знайшла підтримки усіх членів Альянсу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter