Президент прокоментував ухвалення Генасамблеєю ООН резолюції проти мілітаризації окупованого Криму / 5.ua

Президент Петро Порошенко назвав ініційовану Україною резолюцію Генасамблеї ООН проти мілітаризації Автономної Республіки Крим та акваторії Чорного й Азовського морів ще одним важливим кроком на шляху до деокупації Криму.

Про це він написав у Facebook.

Читайте такожРосія усіляко намагалася зірвати ухвалення резолюції ГА ООН щодо мілітаризації Криму

Відео дня

«Вітаю ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції щодо мілітаризації Криму та акваторії Чорного та Азовського морів.

Сьогодні зроблено ще один важливий крок на шляху до деокупації Криму. Резолюція засвідчила однозначну оцінку світової спільноти щодо триваючої протиправної поведінки Кремля», - написав він.

Президент зауважив, що цивілізований світ вкрай занепокоєний небезпекою, яку несе Росія як на суші, так і на морі.

«Завдяки солідарній підтримці союзників та партнерів з найвищої світової трибуни задокументовано черговий міжнародний злочин Кремля, що стане частиною консолідованої претензії України до російської держави. Агресивно мілітаризуючи регіон, Кремль продовжує дестабілізувати світову стабільність і порядок. Спершу, окупацією українського Криму, він розтоптав принцип непорушності кордонів. А тепер хоче перетворити Чорноморсько-Азовський регіон на сіру зону свого виключного контролю. Нині під прицілом Кремля – не лише свобода судноплавства, а й режим нерозповсюдження ядерної зброї», - наголосив президент.

За його словами, недавній відкритий акт агресії проти України в районі Керченської протоки вкотре підтвердив справжні наміри Росії і нагадав про те, що кремлівський похід проти європейської безпеки, набирає обертів. Це справжній виклик для всієї євроатлантичної безпеки.

«Світова спільнота єдина у своїй позиції – Кремль має негайно та безумовно звільнити українських моряків та повернути Україні військові кораблі. Нинішня резолюція також підкреслює необхідність подальшої консолідації міжнародних зусиль для відновлення суверенітету і територіальної цілісності, включно з Кримом, як єдиного шляху з відновлення безпеки та стабільності в Європі», - підсумував президент.

Як повідомляв УНІАН, 18 грудня Генасамблея ООН підтримала проект резолюції «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів». Документ підтримали 66 країн, проти проголосували 19 країн, утрималися 72.

У резолюції висловлюється наполегливий заклик до Російської Федерації вивести її війська з окупованої української території Криму та припинити окупацію українських територій.

Також висловлена серйозна стурбованість щодо мілітаризації Криму Російською Федерацією як державою-окупантом.

Крім того, висловлюється «найсерйозніша стурбованість щодо небезпечного загострення напруженості та невиправданого застосування сили Російською Федерацією проти України, в тому числі проти трьох суден Військово-морських суден Збройних сил України 25 листопада 2018 року в Чорному морі». Країни-підписанти резолюції закликали РФ безумовно та негайно звільнити кораблі, екіпажі та техніку.