этот материал доступен на русском

Генасамблея ООН підтримала резолюцію про мілітаризацію Росією Криму, Чорного та Азовського морів

00:20, 18 грудня 2018
Політика
2310 0
Ілюстрація / REUTERS

Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй підтримала проект резолюції «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів».

Трансляція засідання ГА ООН в Нью-Йорку відбувалася на сайті організації.

"За" проголосувало 66 країн, "проти" проголосувало 19 країн, "утрималося" - 72. Для підтримки цієї резолюції вимагалося не менше двох третин голосів країн-членів ООН.

У резолюції висловлюється наполегливий заклик до Російської Федерації вивести її військові сили з Криму та припинити окупацію українських територій.

Читайте такожНАТО бачить у російській мілітаризації окупованого Криму загрози незалежності України

Також у резолюції висловлено заклик до Росії припинити переслідувати комерційні судна, а також обмежувати міжнародне судноплавство у Чорному й Азовському морях.

Як повідомляє Постійне представництво України при ООН, в ухваленій резолюції наголошується, що "присутність російських військ у Криму суперечить національному суверенітету, політичній незалежності та територіальній цілісності України та підриває безпеку і стабільність сусідніх держав та регіону Європи".

Також висловлюється серйозна стурбованість щодо прогресуючої мілітаризації Криму Російською Федерацією як державою-окупантом.

В тексті документу висловлюється стурбованість у зв'язку із "триваючими діями РФ в частинах Чорного моря навколо Криму та в Азовському морі, включаючи їхню мілітаризацію, що створює додаткові загрози для України та підриває стабільність більш ширшого регіону".

Водночас, висловлюється "найсерйозніша стурбованість щодо небезпечного загострення напруженості та невиправданого застосування сили Російською Федерацією проти України, в тому числі проти трьох суден Збройних сил України 25 листопада 2018 року в Чорному морі", міститься заклик до РФ "безумовно та негайно звільнити кораблі, екіпажі та техніку".

Разом з тим, засуджується будівництво і відкриття РФ мосту через Керченську протоку і засуджується зростаюча військова присутність РФ в Чорному та Азовському морях.

Читайте такожМЗС України жорстко відповіло на заяви Лаврова про "провокацію" поблизу Криму

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця під час свого виступу заявив, що цей проект резолюції спільно представили на розгляд Генасамблеї ООН співавтори резолюції, і зокрема такі країни як Україна, Австрія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Чорногорія, Нідерланди, Польща, Португалія, Молдова, Румунія, Словенія, Швеція, Туреччина, Велика Британія та США.

Також пізніше до цих країн приєдналися Бельгія, Греція, Угорщина, Ліхтенштейн, Македонія, Мальта, Нова Зеландія, Словаччина та Іспанія.

При цьому представники Ірану та Сирії пропонували внести зміни у текст резолюції на підтримку російських інтересів, але ці пропозиції не отримали необхідної підтримки. Проти цих пропозицій проголосувало 64 країни, їх підтримали 25 країн, і 60 утрималися.

Як повідомляв УНІАН, Генасамблея ООН у грудні цього року має розглянути та схвалити окремі дві резолюції - щодо порушень прав людини в Криму та мілітаризації Чорного й Азовського морів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter