У Генштабі заявили, що «при необхідності» можуть мобілізувати жінок від 20 років

11:19, 04 лютого 2015
Політика
4273 0

У Генеральному штабі Збройних сил наголошують, що мобілізувати можуть військовозобов’язаних жінок віком від 20 до 50 років, призов жінок можливий за потреби та наявності відповідних посад.

/ mil.gov.ua

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні під час брифінгу повідомив в.о. речника Генштабу Збройних сил Владислав Селезньов.

«Під час мобілізації можуть бути призвані на військову службу, військовозобов’язані жінки такого віку: для осіб офіцерського складу - від 20 до 50 років, для інших військовозобов’язаних жінок - від 20 до 40 років», - нагадав він.

Селезньов також наголосив, що призову на військову службу під час мобілізації можуть підлягати військовозобов’язані жінки, які є громадянками України, які, в першу чергу, виявили бажання проходити військову службу та перебувають на обліку у військових комісаріатах, визнані військово-лікарськими комісіями такими, що є придатними для проходження військової служби за станом здоров’я, проходили військову службу та отримали відповідні військово-облікові спеціальності, а також ті, які не проходили військову службу, але, відповідно до здобутої освіти або спеціальності, отримали відповідні військово-облікові спеціальності.

Читайте такожУ Генштабі заявили, що мобілізація військовозобов'язаних жінок відбудеться на добровільній основі

Він також зазначив, що більшість жінок, призваних під час мобілізації, проходитимуть військову службу на медичних посадах, а також у підрозділах зв’язку та логістики.

Селезньов додав, що у 2014 році на службу до ЗСУ у зв’язку з частковою мобілізацією було призвано близько 100 військовозобов’язаних жінок.

Як повідомляв УНІАН, перша хвиля цьогорічної мобілізації до лав ЗСУ почалась 20 січня і триватиме 90 днів, мобілізації підлягає понад 60 тисяч осіб.

Загалом у 2015 році мобілізація проходитиме у три етапи і триватиме з січня по серпень. Другий етап розпочнеться орієнтовно з квітня і триватиме 60 днів, а третій етап - з червня і також триватиме 60 днів.

Впродовж цього року до ЗСУ планується мобілізувати 200 тисяч українців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter