этот материал доступен на русском

"Скіфське золото" залишається в Нідерландах: в Україні пояснили, чому суду потрібно більше часу

16:25, 16 липня 2019
Політика
813 0

У вересні 2019 року у спорі України і музеїв анексованого Росією Криму щодо "скіфського золота" сторони мають подати додаткові пояснення на підтримку своєї позиції.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України. "Сьогодні Апеляційний суд Амстердама постановив ухвалу, якою визнав, що положення Конвенції ЮНЕСКО про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності 1970 року, не підлягають застосуванню. Натомість для вирішення питання про те, куди має повернутися колекція, має застосовуватися українське право", - сказав очільник відомства Павло Петренко.

Читайте такожСуд в Амстердамі повідомив, коли ухвалить рішення щодо "скіфського золота"

За його словами, Україна "мала і має чітку й послідовну позицію, яка базується на нормах міжнародного права, зокрема положеннях Конвенції ЮНЕСКО про заходи, спрямовані на заборону і запобігання незаконному ввезенню, вивезенню і передачі права власності на культурні цінності 1970 року і положеннях українського законодавства, що закріплюють право власності держави на спірні музейні об’єкти".

"Кримські музеї фактично здійснювали лише оперативне управління цінностями Музейного фонду України. А отже – не мають права розпоряджатися цими музейними предметами і претендувати на них", – додав Петренко.

Як повідомляв УНІАН, Апеляційний суд Амстердама 16 липня ухвалив попереднє рішення у справі про "скіфське золото", заявивши, що вимагає додаткової інформації від сторін.

"Остаточне рішення можна очікувати через 6-9 місяців", - повідомили в суді.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter