этот материал доступен на русском

У Зеленського закликали правоохоронців дати оцінку словам про "російський Крим" на нараді ОБСЄ

13:17, 18 вересня 2019
Політика
646 0
Нарада ОБСЄ триватиме у Варшаві до 27 вересня / фото УНІАН

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим звернулося із запитом до прокуратури АР Крим з тим, щоб надати належну правову оцінку ситуації із пропагування контрольованими Росією організаціями твердження про приналежність окупованого Криму Росії на нараді ОБСЄ.

Про це постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич написав своїй сторінці у Facebook.

Читайте такожСанкцій проти Росії недостатньо - повірений США в Україні

«Реагуючи на присутність і активність так званих представників «кримських громадських активістів» та «кримських ЗМІ», підконтрольних Російській Федерації, на Щорічній нараді ОБСЄ з проблематики людського виміру у Варшаві, представництво президента України в Автономній Республіці Крим звернулося із запитом до прокуратури Автономної Республіки Крим з тим, щоб надати належну правову оцінку ситуації», - заявив він.

Також Кориневич закликав прокуратуру АР Крим встановити, яким чином «кримські експерти» потрапили на захід, а також зафіксувати їх підтримку дій окупанта щодо визнання спроби анексії АР Крим та м. Севастополь Російською Федерацією.

Як повідомляв УНІАН, 17 вересня постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк заявив, що Україна готова розглянути можливість залишити нараду ОБСЄ з огляду імплементації зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі через відсутність реакції на пропагування контрольованими Росією організаціями твердження про приналежність окупованого Криму Росії.

«Контрольовані Росією GONGO намагаються просувати в ОБСЄ нарратив про нібито «російський Крим». Відсутність належної реакції ведучих Варшавської наради є неприйнятною. Делегація України залишила залу на знак протесту», - написав дипломат у Twitter.

Раніше, 17 вересня делегація України залишила залу засідань, де в рамках наради ОБСЄ обговорювали тему свободи слова, на знак протесту проти заяв про «російський Крим».

До цього головний редактор видань «Крымская газета» і «Крымский журнал» Марія Волконська, яка приїхала на засідання ОБСЄ у Варшаві, назвала анексований Крим «російським». Після цього її виступ на нараді перервали, пославшись на міжнародні документи.

Згідно з інформацією на сайті Міністерства закордонних справ України, у Варшаві 16-27 вересня проходить Щорічна нарада ОБСЄ з огляду виконання зобов'язань держав-учасниць у галузі прав людини та основоположних свобод, верховенства права, демократії, толерантності та недискримінації. Українську делегацію очолює заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter