REUTERS

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка 23 грудня підписав наказ, який визначає день початку роботи Офісу генпрокурора.

Сьогодні документ було опубліковано в газеті "Голос України".

Відповідно до нього, днем початку роботи нового органу визначено 2 січня 2020 року.

Відео дня

Як повідомляв УНІАН, 19 вересня Верховна Рада реформувала ГПУ в Офіс генпрокурора.

Цим документом у законі "Про прокуратуру" встановлюється, що на посаду генпрокурора може бути призначений громадянин України, який, зокрема, має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менш як 10 років (раніше - має вищу освіту і стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менш як 5 років).

Читайте такожРеформа ГПУ: завершальний етап атестації успішно пройшли 610 прокурорів

Також встановлюється, що систему прокуратури України становлять Офіс генерального прокурора (раніше - Генеральна прокуратура України); обласні прокуратури (раніше - регіональні прокуратури); окружні прокуратури (раніше - місцеві прокуратури); Спеціалізована антикорупційна прокуратура. При цьому з переліку вилучаються військові прокуратури.

Офіс генпрокурора є органом прокуратури вищого рівня щодо обласних та окружних прокуратур, а обласна прокуратура є органом прокуратури вищого рівня щодо окружних прокуратур, розташованих у межах адміністративно-територіальної одиниці, що підпадає під територіальну юрисдикцію відповідної обласної прокуратури.

Читайте такожРябошапка призначив начальника департаменту з нагляду за злочинами в умовах збройного конфлікту

Офіс генпрокурора очолює генеральний прокурор, який має двох перших заступників та заступників, а також заступника генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Із закону вилучається положення, згідно з яким у Генеральній прокуратурі України утворюється (на правах самостійного структурного підрозділу) Головна військова прокуратура, яку очолює заступник генпрокурора - головний військовий прокурор.