Євросоюз розширить санкції проти Росії / shutterstock.com

Комітет постійних представників країн-членів Європейського Союзу (Coreper) погодив рішення розширити санкції проти Російської Федерації через проведення так званих «місцевих виборів» в окупованому Криму.

Про це повідомляє польське агентство PAP.

«Посли ЄС підтримали пропозицію розширити санкції, що стосуються анексії Росією Криму», - зазначив дипломат ЄС.

Зокрема, розширення санкцій пов'язано з проведенням «місцевих виборів» в окупованому Росією Криму. У санкційний список потраплять декілька фізичних осіб, яким буде заборонено в'їзд в Європейський Союз, а їхні активи підлягатимуть замороженню. Це рішення вимагає єдності усіх членів ЄС.

Дипломатичні джерела в ЄС повідомляють, що запровадження нових санкцій до цього часу блокувалося Кіпром, влада якого сподівалася, що зможе змусити ЄС підготувати жорсткіші санкції проти Туреччини через бурильні роботи з видобутку газу і нафти у територіальних водах Кіпру.

Водночас, сьогодні Кіпр відкликав свої зауваження, аби можливо було запровадити додаткові санкції у зв'язку з анексією Криму Росією.

Як повідомив у мікроблозі Twitter польський кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі Рікард Йозвяк, 28 січня ЄС додасть імена 7 осіб у список людей, проти яких запроваджені обмежувальні заходи через підрив територіальної цілісності України.

Читайте такожРосія могла порушити санкції, продавши Ірану ракетну систему, з якої був збитий літак МАУ - Єльченко

Як повідомляв УНІАН, 11 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила заяву про «Про невизнання легітимності так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях України - Автономна Республіка Крим та місто Севастополь» (№ 2119).

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко закликав глав зовнішньополітичних відомств країн-членів Євросоюзу розглянути можливість розширення персональних санкцій після проведення Росією так званих «місцевих виборів» в окупованому Криму.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram