Порошенко назвав умови, за яких можливі вибори на окупованому Донбасі

06:48, 31 березня 2016
Політика
2046 0

Президент України Петро Порошенко назвав умови, за яких можливе проведення виборів на окупованому Донбасі, серед яких – реалізація Росією безпекових положень Мінських домовленостей, розгортання поліцейської місії ОБСЄ та відновлення контролю України над кордоном на Донбасі.

facebook.com/petroporoshenko

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив під час виступу на форумі «Боротьба України за свободу, що триває» сьогодні у Вашингтоні.

«Україна, як і раніше, віддана повній реалізації Мінських домовленостей», - заявив він.

За словами Порошенка Мінські домовленості це наразі єдиний варіант для мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

«Ми зацікавлені у розблокуванні політичного процесу і проведенні місцевих виборів в Донбасі», - заявив президент, проте за його словами це можливе тільки, якщо Росія реалізує безпекові положення Мінських домовленостей.

Читайте такожКремль повністю керує тимчасово окупованим Донбасом, що підтверджує провал Мінських угод - Bild

«Вільні та чесні вибори означають, те що вибори мають відбутись чесно та вільно, ми не можемо визнати легітимною окупацію Донбасу через фарсові вибори або вибори в російському розумінні «вільних та чесних», що не мають нічого спільного з демократичними стандартами», - заявив президент, додавши, що вибори на Донбасі мають бути визнані усім світом.

Порошенко також зазначив, що вибори на Донбасі можливі «якщо міжнародні посередники розгорнуть розширену поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі в цілях забезпечення безпеки в перехідний період до, під час і після виборів».

Читайте такожПорошенко заявляє про готовність до виборів на окупованому Донбасі після взяття кордону міжнародними силами

За його словами неможливо собі уявити виборчу кампанію з тисячами російських військових на вулицях. «Усі розуміють, що на окупованих територіях не існують незалежні ЗМІ, не існує незалежної виборчої комісії та понад 1,7 млн. людей, які виїхали з Донбасу не мають права голосувати», - додав президент.

Крім того ще однією умовою для проведення виборів Порошенко назвав «початок роботи з відновлення контролю України над кордоном (на Донбасі – УНІАН), що є надзвичайно важливою умовою для вільних та чесних виборів», - додав він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter